Av. Cihan TUFAN

Başaran Ulusoy

[email protected]
Hükümette kabine değişikliğine gidilebileceği ve bazı bakanların değişeceği bir süredir medya haberlerinde sıkça yer almakta.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

BAŞARAN
ULUSOY

Hükümette kabine değişikliğine gidilebileceği ve bazı bakanların değişeceği bir süredir medya haberlerinde sıkça yer almakta.

Olur mu olmaz mı bilemeyiz ya da bakanlardan hangileri değişir kimler gider ve yerine kimler gelir bilemeyiz, mesela diyemeyiz ki Sağlık Bakanı Recep Akdağ gidecek ve yerine de Türkiye Kamu Hastaneleri Birliği Başkanı Hasan Çağıl yeni Sağlık Bakanı olacak elbet diyemeyiz de bilemeyiz de. Ama şayet olacak olursa bazı bakanların önümüzdeki yerel seçimlerde bazı büyük şehirlerde Belediye Başkanı adayı olmak için ayrılacakları söylentisi de var.

Evet gerçekten önümüzdeki yerel seçimlerde kimler nerede başkan adayı olacaklar ya da gösterilecekler rivayetler muhtelif...

Mesela İstanbul Büyük Şehir Belediye başkanlığı adaylığı için sıkça Egemen Bağış ismi geçiyor medya haberlerinde hatta Egemen Bağış'ın İstanbul Belediye Başkanı olacağının kesin olduğu ve bunun hiç kimse tarafından değiştirilemeyeceği söyleniyor. Ancak bazı kulislerde de Başbakanın da kafasında farklı bir isim bulunduğunu ve İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığına Başaran Ulusoy'un aday gösterileceği de konuşuluyormuş. Ancak şu ana kadar hiç bir kanattan bu konuda açılma yapılmamış olup sadece Egemen Bağış ismi ifade edilmekte ve Egemen Bağış da bu konuda sorulan sorular karşılığın da olursa iyi olur, ne görev verilirse yaparım şeklinde açıklamalarda bulundu.

İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı Adaylığı için adı geçen Başaran Ulusoy ya da Ak Parti kanadından da yakında bir açıklama gelir belki. Ancak Ak Parti Başaran Ulusoy'u İstanbul'da Belediye Başkan adayı olarak gösterirse bu mevcut teamüller içerisinde oldukça değişik ve ilginç bir seçim stratejisi olur ki ilginç bir manevra olarak değerlendirilebilir. Bu durumda Başaran Ulusoy'un karşısına diğer partilerden ya da bağımsız kim çıkartılmış olursa olsun geçmişin algılanmasının dışında bir anlamı olmayacaktır. Bakalım önümüzdeki süreçte hep birlikte göreceğiz İstanbul'un yeni Belediye Başkanı Egemen Bağış mı olacak yoksa Başaran Ulusoy mu ?

Haa bu arada 2000 yılına girerken birileri Milenyum yılı diyorlardı, ehh ben de 2013 yılına PKK yılı ya da İmralı yılı ya da Kürtlerin yılı diyesim geliyor. Baksanıza 2013 girer girmez NTV başta olmak üzere bütün medya ''Türkiye'nin gündemi İmralı Süreci'' diye başlık atıyorlardı.

Bu milletin tek meselesi, tek sorunu tek derdi İmralı Süreci ve Barış Güvercini Apo'ymuş da bu milletin haberi yokmuş, eh yeni yıla girer girmez medyadan yetkililerden etkililerden etkisizlerden, en aşağıdakilerden, en yukardakilerden artık hep İmralı Sürecini, Barış güvercini Apo'yu, PKK'yı, BDP'yi her gün dinler olduk. Karşı çıkanlar barış sürecini engelliyormuş muş, diyalog platformu bile kurulmuş, el etek ayak öpülürmüş, PKK'ya ve APO'ya karşı çıkanlar hainmiş ve eh artık ''hepimiz PKK'yız yürüyüşleri bile yapılırken, öldürdüler mi öldürmediler mi, öldüler mi ölmediler mi, kim öldürdü, kimse öldürmedi mi sadece haber merkezinin haberine inanmak durumunda kalınan Fransa'da ki üç kadının öldürüldüğü haberi PKK konusunu Avrupa zeminine de iyice yerleştirdikten sonra bir de en yetkililerin bile sadece Provakasyon uyarılarıyla iyice çok önemli hale getirilen cenazelerin memleketlerinde defin haberleriyle Kürtler PKK, BDP, APO adete Devletin omurgası haline dönüştürüldü el birliğiyle ve açıkça bu güne kadar neden PKK Markasıyla Asker-Polis-Sivil binlerce insanımızın hangi platformcularla katledildiği de ortaya çıkmış oldu.

Ve M. Fethullah Gülen ''el etek öpülür'' dedi. Derlerken Türkiye Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkan Yardımcısı Cemal Uşşak da İngiliz Habertürk'te Balçiçek eşliğinde Uşşak makamında açıklamalarla 2013 yılını PKK yılı, 2013 yılını ''Hepimiz PKK'lıyız yılı'', ''İmralı Süreci yılı'' ilan etmiş oluyorlar. PKK'yı siyasallaştırıp APO'yu Başkan yapana kadar artık biz her gün, İmralı Süreci, PKK süreci, Barış Kahramanı APO ve Kürt sorunu yalanlarıyla Yani Anayasa adı altında Türkiye Birleşik Federal Cumhuriyeti, Başkanlık oyunlarını seyrederek geçireceğiz.

Eee vatandaşların sıkıntısı mı var, işçi, köylü, üretici, işsiz, emeklinin sıkıntıları mı var durun hele şimdi moda İmralı Süreci, Barışçı Apo, Hepimiz PKK'yız ve Kürt sorunu...

Herkes PKK'ya kurbaaaağğnnn olsun.


Av. Cihan Tufan

Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.02 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir