Av. Cihan TUFAN

Anısına

[email protected]
Ne yazık ki, şimdi siyasetçisinden siviline, askerinden bürokratına, kah yanın da yer alırken kah karşısında dururken...
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et
Ne yazık ki, şimdi siyasetçisinden siviline, askerinden bürokratına, kah yanın da yer alırken kah karşısında dururken onunla geçirilen kırk yıllık siyasi yaşamı boyunca şu ve ya bu şekilde O'nun ilgi alanı dışında kalamadan O'nun üzerinden bile kendilerini ifade etme çabalarında bulunanlar (herkes); hepsi ortak bir dil ile merhum, Cennet Mekan Prof. Dr. Necmettin Erbakan için ortak bir söylem birliği içerisindedirler.

Herkes bilime, siyasete, devlete, millete, insanlığa yapmış olduğu hizmetleri, faydaları, sabır abidesi bir ömürle hiçbir zaman, yılgınlığa, küskünlüğe düşmeden, -hiç kimseyi- kırılsa da kırmadan, küsülse de küsmeden hep sevgi ile, şefkat ile, merhamet ile ama inandığı davadan asla vazgeçmeden, tuttuğu yoldan hiç bir zaman dönmeden, ömrünün son nefesine kadar hiç bir kimseden, hiç bir yerden bir karşılık, takdir edilme ya da övülme beklemeden sadece tuttuğu yol ve inandığı davada samimi olma ve bütün insanlığa hizmet edebilme azim ve gayretiyle, yaradılanı yaradandan ötürü sevmekten gayrı bir düsturu bulunmadan, hep sevecen, hep sıcak, hep tebessümle ve şefkatle sürdürdüğü yaşamından, şimdi hüzün, burukluk ve belki biraz mahcubiyetle tek dil üzere ifade ettiler.

Kırk yıl süresince vermiş olduğu insanlık mücadelesinde O'nun gerçeğini ve O'nu gerçekten tanıdığı halde şu veya bu nedenle O'nun hakkındaki gerçek düşünce ve fikirlerini açıklayamayanlar geç de olsa gerçeği haykırmak ile vicdanlarının sesini ulaştırmak istiyorlardı birbirlerine...

Çocukluğumdan, eğitim yıllarıma, mesleğimin icrasından bütün yaşamıma, rehberliğiyle, örnek insan modeliyle ve bizzat esirgemediği gayretleriyle bir çok emeği ve hakkı üzerimde bulunan, ne yapsam ödeyemeyeceğimi bildiğim ancak sorumluluğunu derinden hissettiğim ve yapmam lazım geldiğine inandığım ve bu yolda gayretimi zaruri ve bir mecburiyet olduğunu kabulüm ile; naçizane bir yürek çırpınışı ile, O'nun fikirlerini, düşüncelerini, ilmini, bilimsel araştırmalarını, siyasete katkılarını, inançla verdiği mücadele azmini ve hedeflerini O'nun ismiyle birlikte yaşatacak bir çalışma için, ''Necmettin Erbakan Fikir ve Gayretlerini Araştırma Vakfı'' kuruluş çalışmalarını başlatmış bulunmaktayım.

Tevfik Allah'tandır.


Av. Cihan Tufan


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.02 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir