Av. Cihan TUFAN

Özerklillik, Demokratikliklik, lik

[email protected]
Sayın Bahçeli ''Bölme projesi mi başlatıldı'' derken, YAYED ve Bölge Kalkınma Ajansları ve uygulamalarından bugüne kadar haberdar değil miydi?
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et
ÖZERKLİKLİK,
DEMOKRATİKLİKLİK, LİK


Sayın Bahçeli ''Bölme projesi mi başlatıldı'' derken, YAYED ve Bölge Kalkınma Ajansları ve uygulamalarından bugüne kadar haberdar değil miydi?

Yerel Yönetim Yasaları, Kamu Reformu Yasaları ile zaten yerel yönetimler güçlendirilerek federal yönetim modeline geçilmemiş miydi?

Özerklik bayrağı Güneydoğu'dan önce Trakya'da uygulamaya geçen Bölge Kalkınma Ajansları projesiyle dalgalanmaya başlamamış mıydı?

Odalarda modalarda maligüller açarken neler de döktürmüş dizelerinde; neymiş efendim ''Öz savunma örgütlü topluma dayanırmış'' ve ''Kürtler ilk işgalci ve istilacı güçlerin saldırısından ve günümüze kadar her türlü işgal ve saldırılara karşı varlığını korumak için öz savunma içinde olmuştur.'' Muştur olmuştur.

Ya hu şu tespiti Exeter Üniversitesi Kürt Enstitüsü bile yapamamıştır... Meğer PKK da öz savunma gücünün askeri gücüymüş!! Hele!!

Neymiş efendim, demokratik özerkliğin hedefi ''demokratik özerklik, kürdistan toplumu, hukuki, öz savunma, sosyal ekonomik, kültürel, ekolojik ve diplomasi şeklinde 8 boyutlu (hi ,ho, hoh, hah haa...) örgütlü siyasi irade yapıp Demokratik Özerk Kürdistan inşasını hedeflemektir...

Miş, miş, miş...

Eh durun bakalım Mevlam neyler, Mevlam neylerse güzel eyler. Acaba ''Hoca'' Davutoğlu bütün bu söylenilenlere ne der? Eee bütün bunca sözleri mevcut Türkiye Cumhuriyeti Devleti yokmuşçasına ve sanki böyle bir devletin anayasası, yasaları, kanunları yokmuşçasına her şeyi hiçe sayarak açıkça her şeyleri rahatça söyleyebilenler yarın çıkıp da derlerse ki; ''biz öz savunma gücünü kuracağız, siz de TSK' yı özelleştirme, profesyonelleştirme adıyla kaldırın ve bizler öz savunma gücümüzle paralı olarak yeni TSK içinde yerimizi alalım ve artık açıkça Türk-Kürt savaşını başlatalım da özerk kürdistan yerine yeni 'Kürdiye Cumhuriyetini kuralım' derlerse, derler mi ki ne bak demediydi deme İbrahim, derler derleeerr...

Sen söyleyenlere bakma İbrahim söyletenlere bak. Sen de eğitimini Exeter Üniversitesi'nde yapsaydın neler de demezdin ki İbrahim. Baksana Selahattin Demirtaş tıpkı Exeter Üniversitesi profesörü gibi.

Konrad Adenauer Vakfı Türkiye temsilcisi Özbudun yeni anayasayı yaparken, güzel çalışmaları Türk Belediyeler Birliği Kav Projesi, Yayed vs. vs ile çalışmalar Demirtaş'a kadar geldi.

Selahattin Eyyubi İngiliz Richard ile mücadele ederken, torunu Selahattin Demirtaş da acaba İngiliz Richard ile el ele kol kola kimlerle mücadele ediyor?

Neymiş 8 boyutlu inşa ne ya hu şimdi de Erbakan Hoca'nın D-8 ini de mi elinden aldınız? Yoksa D-8 bu 8 boyutlu özerk kürdistan mıydı? 8 Boyutlu DTK-8 mi oldu? Birleşik Bağımsız Kürdistan...

Exeter Üniversitesi'nin Kürt Enstitüsünün iyice kafası karışmış, öyle çok karışmış ki, nasıl karıştıracağını da şaşırmış.

Nehirler denizlere akmaya devam eder amma, bakarsın Exeter, denizleri dağlara akıtmaya da başlar.

Başkomutanımız F-16 jetine hem de askeri üniforma ile binmiş. Allah'tan bizdeki F-16 'lar özerklik şifresiyle kalkmıyormuş!?


Av. Cihan Tufan


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.02 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir