Üsküdar Belediye Başkanı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sinem Dedetaş Belediye Başkanı
Sinem Dedetaş Belediye Başkanı

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi'nden, gemi inşa yüksek mühendisi ünvanı ile mezun olduktan sonra yaklaşık 10 yıl ulusal ve uluslararası firmalarda yapısal analiz, yapısal tasarım mühendisi, plan onay mühendisi gibi kadrolarda mesleğimi icra ettim.

Mesleki ideallerime ulaşabilmek için aynı zamanda meslektaşım olan eşimle kendi şirketimizi kurduk. Denizcilik ve gemi inşa sektöründe özellikle inovasyon ve AR-GE alanlarında dünyada ilk olacak nitelikte projelere imza attım ve iki mühendis olarak kurduğumuz bu şirketin büyümesi nice genç meslektaşlarımıza hem meslek hem de istihdam olanağı sağladı. Mesleki yönden kendi kariyerimi inşa ederken bir yandan toplumsal konulara olan duyarlılığım ve sorunlardan şikayet eden değil çözüm bulmaya çalışan yapım sebebi ile meslek odamızın seçimlerinde yönetim kurulu adayı oldum ve 2014 - 2016 yılları arasında TMMOB Gemi Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yürüttüm. Meslek ve meslektaş çıkarları için faydalı işlere imza atarak tamamladığım bu görev aynı zamanda özel sektör tecrübesi üzerine kamu tecrübesi eklemiş oldu.

2019 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi İştirak Şirketi olan İstanbul Şehir Hatları A.Ş'ye Genel Müdür olarak atandım. İstanbul Şehir Hatları A.Ş'nin ilk kadın genel müdürü olarak ekip arkadaşlarımla birlikte; kadın gemici, yağcı ve kaptanlara Şehir Hatları tarihinde ilk kez çalışma olanağı sağlayarak kadın istihdamını yüzde 295 oranında artırdık. Atıl bir vaziyette duran tarihi Haliç Tersanesi'ni faaliyete geçirerek dünyanın yaşayan ve üreten en eski tersanesi konumuna kavuşturduk; bakım-onarımdan yeni inşalara, Deniz Taksilerden restorasyon çalışmalarına kadar hem katma değer yaratan hem de sanayi ve kültür mirasımızı koruyan projelere kamu bütçesini şeffaf ve verimli yönetme hassasiyetimiz ile imza attık. 2023 yılında Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) Su Yolu Komitesi başkanlığına seçildim.

Şimdi ise tüm birikimimle İstanbul'da yaşadığım yer olan Üsküdar'ı daha huzurlu ve mutlu bir ilçe haline getirmek için çalışmak istiyorum. İstanbul'un gözbebeği olan bu ilçeye yakışır bir şekilde; imar problemlerini çözmüş, depreme dayanıklı kentsel dönüşümü yapılmış, kültürel mirasına saygılı, sanat ile iç içe, sosyal ve yeşil alanlarıyla yaşlıların huzurlu, gençlerin mutlu olduğu bir Üsküdar hayalim var. Tüm bunları, kamu kaynaklarını en doğru şekilde kullanarak, sizlerin de desteğiyle katılımcı ve şeffaf bir yönetim anlayışıyla çalışarak gerçekleştireceğimizi vadediyorum.

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.02 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir