Hacı Bekir ALTUNTEL

Mesele Vatan Hainliğiymiş

[email protected]
Gezide taksime giden oyuncuları, şarkıcıları, tiyatrocuları ''Toplumsal bir hareketin parçası olma'' çabası olarak görüp kısmen de olsa anlayışla karşılamıştım. Neticede ''İkbal kaygısı var'' demiştim.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Gezide taksime giden oyuncuları, şarkıcıları, tiyatrocuları ''Toplumsal bir hareketin parçası olma'' çabası olarak görüp kısmen de olsa anlayışla karşılamıştım. Neticede ''İkbal kaygısı var'' demiştim.

Fakat aynı ''İkbal kaygısı'' ve ''Toplumsal bir hareketin parçası olma'' çabasını darbeye karşı göremeyince meselenin ''Halka yaranma'' değil vatan hainliği olduğunu daha iyi kavrıyorum.

Gezi sonrası ak parti belediyelerinin ve devlet kurumlarının bir süreliğine bu kişileri programlarından çıkarmaları ve daha sonra yavaş yavaş tekrar dahil etmelerine şahit olmuş ve bu durumu da aynı sebeplere bağlamıştım.

15 Temmuz darbe girişimini püskürten halkın yanında bu kanı bozuk sanat(!) dünyasından bir kişiyi görmedik, göremedik.

Vatanını, darbeci köpeklere kaptırmamak için tanklara göğsünü siper ederek bu hayasızca akını durduran kahraman sivil şehitlerin cenazelerinde göremedik.

Gezi sürecinde kameralar karşısına geçip gezi platformu sözcülüğüne soyunan ve dönemin başbakanıyla görüşme talep edenleri televizyonlarda görmedik.

3. Havalimanı ve 3. Köprü için bildiri okuyanları, darbeye karşı birşey okurken de görmedik.

Göremedik...

İnşaAllah...
Geziden sonra yapılan hata (bu kişilere tekrar prim vermek) bugünden sonra yapılmaz.

İnşaAllah...
Haşhaşilere tespit ve deşifre ettikleri gibi bunları da tek tek tespit ederler, deşifre ederler.

İnşaAllah...
15 temmuzda destan yazan halkımız bu kişilere hak ettiği cezayı verir.

İnşaAllah...
Yetkililer zor zamanda kimin yanında kimin karşısında olduğu ayrımını iyi yapar.

Son olarak 2 çift lafım var.

1) Kendi sanat dünyamızı oluşturmadan, kendi tiyatromuzu açmadan, kendi sinemamızı çekmeden, kendi tezgahımızda dokunmuş sanatçılarımız olmadan bu ciğerleri beş para etmez pisliklerden kurtulamayız. Not: Öyle belediye belediye koşan sözde sanatçılardan bahsetmiyorum.

2) Tepki koymak için sürecin ilerlemesini bekleyen bakalım ne olacak ona göre yorum yaparız diyen sanatçılar(!) kadar, aynı zihniyetteki milletvekilleri, belediye başkanları, baro başkanları, oda başkanları da suçludur. Darbe yapılırsa alkışlarım, darbe yapılmazsa ''darbeye hayır'' derim zihniyeti daha tehlikerli daha kokuşmuş.

Hacı Bekir ALTUNTEL

Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.01 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir