Av. Cihan TUFAN

Arap Baharı!!! ''Ustaaa''

[email protected]
Newyork Times Erdoğan'ı övdü diyor haberler...
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et
Arap Baharı!!!

''Ustaaa''

Newyork Times Erdoğan'ı övdü diyor haberler...

Almanlar, İngilizler de övüyormuş Erdoğan'ı diyor siteler haberlerinde, hele hele O BA MA... Övmek ne kelime kendilerinin Atatürk'ü olarak görmeye başlamışlar. Kraliçe ne Atatürk'ten vazgeçerim ne de Erdoğan'dan, ikisi el ele, yan yana herkesi çırak çıkartırlar mı demiş?

Memati seslenir yandan yandan ''Usta şimdi ne yapacağız'' Polat da kenardan kenardan
''Tamam Memati bir türlü laf anlamıyorsun'' der. Memati devam eder ''Ama USTA bu adam hasta'' Polat USTA Memati hasta. Alem Usta'ya hasta.

Newyork Times'ın övdüğü gibi bir de emeklilerimizin övgülerine sıra gelse,bak TUSİAD başkanı Boyner bile boyunun ölçüsünü almış ''Biz Ankara'ya bakmayız, biz müşteriye bakarız'' demiş. Balkondan da Sayın Başbakanımız eminim emekli müşterilerinin durumuna bakacaktır. Emekli müşterilerine ilk bakış Eylül'de yapılacağı söylenen %10 doğalgaz artışı olmayacaktır herhalde.

Bismillahirrahmanirrahim, %50'lik Balkonun gücü adına doğalgaza %10 zam. Geriye kalan %40'da %10 benzine, %10 elektriğe, %10 vergilere, %10'da her şeye zam yaparak ceman %50'ye tamamlayıp toplam %50'ye denk getirip, zam oranlarıyla oy oranları eşitlenecek gibi görülüyor.

Angelina Jolie, gözyaşlarını tutamamış mış. Hadi oradan, hadi, hadi hadi, sizi gidi gulu gulu dansçıları, gidin bu numaraları başkalarına yapın. Davut mührü elinde Davut'un kızını oynuyor. Sen Davutoğlu ol da gel, sana Hatay'da Ahit Sandığı falan yok, Irak' ta yüz binlerce çocuk diri diri parçalanırken nerenden ne akıyordu?

Polat'a USTA diyorlar anladık ta Sayın Başbakan'a niye ''USTA'' demeye başladılar, illa USTA arıyorsanız Hiram Usta Karaköy'de Ziraat Bankası binasının köşesinde bekliyor...

Ne biçim iş ya bu! Nasıl bir dizi film! Senaryo gereği de olsa bire bir benzetmelerle nasıl oluyor da hem Başbakanın hem Cumhurbaşkanının eşlerinin rehin alınarak pazarlıklar yapıldığı gösteriliyor? Bu kadar da film icabı olmaz ki !!!!!!.....

Kim kimlerle neyin pazarlığını yapıyor? Seçim öncesi Nurettin Coşan, Cübbeli Ahmet, Mahmut Hoca adına AKP'ye açıkça cephe ve karşılarmış gibi yine açıkça Ak Partiye karşı,
MHP'yi destekliyorlarmış gibi bir sürü yazılar haberler yayınlanıyor ve sonuç AKP %50.

Eee ne olacak şimdi, Başbakan kendisine bu kadar açık cephe alıyor gösterilen bu cemaat ve tarikatlar için üzgündür herhalde.

Arap Baharı. Bu ne biçim bir kelime yaa. Kim uydurdu bu lafı, ne demek Arap Baharı? Bu lafın sahibi kim? Ne Arap baharı? Kuzey Afrika ve Suriye ve hatta Suudi Arabistan'dan bahsediliyorsa ne Arap baharı...

Bu olsa olsa Kraliçe baharı olur. Ne yani Tunus'ta,Cezayir'de, Libya'da, Mısır'da olanlar Arap baharı mı? Hem bir yandan açık açık Yeni Osmanlı haritaları, Yeni Osmanlı kuruluyor haberleri yayınlıyorlar bir yandan da Arap baharı. !?

ABD eski bakanı Condaliza Rice, esmer tenli olduğu için böyle bir benzetme yapmak da; göreve geldiği zaman 26 İslam ülkesinin haritası değişecek, Büyük Ortadoğu Planı gerçekleşecek diyen Condalize Rice'a saygısızlık olur.

İyi yaa, bari, Berberi baharı deyin yok yok Kıpti baharı da deyin, Nusayri alevli baharı da diyebilirsiniz hatta Angelina Jolie baharı niye demiyorsunuz?

Osmanlıyı ortadan kaldıranlar, cetvelle çizdikleri haritalarını, şimdi yine kendi Osmanlılarını kurmak için bu kadar uydurukça laflar etmeleri yaşananlar kadar komik.

Kraliçe hamura su katar gibi vıcık vıcık oynuyor mu Ortadoğu'yla? Arap baharıymış bu kadar ayaklanma oyunlarıyla, bu ayaklanmaların tezgahlandırıldığı yerlerde bu ayaklanmalarla neden yeni yeni liderler çıkartılmadığı çok açık bir şekilde görülüyor.

''USTA'' ca görünse de, acemice.


Av. Cihan Tufan


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.02 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir