ASİTANE (Şenol ŞEN)

ÜSKÜDAR'DA AKP'Lİ OLMAK!

[email protected]
ÜSKÜDAR'DA AKP'Lİ OLMAK!
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Konuya girmeden önce değerli okurlara bir özür borcumun olduğunu düşünüyorum. Yaklaşık iki aydır tembellik yapıp köşemdeki yazılarıma ufak bir ara verdim. Sitemizin değerli sahibi Ali Süzen kardeşimin sabredip, bizi köşemizden kovmamasına da ayrıca teşekkür ederim.

Efendim,malumunuz yerel seçimler yaklaşıyor.Bir beş sene bizi yönetmeye talip olanlar Ufak ufak belirlenecek ve bizlerde Demokratik hakkımızı kullanarak, onları bizlere hizmet etmeleri için koltuğa oturtacağız.

Ömrü hayatımda hep Demokrasiye inandım.İnsanların Demokratik taleplerine ve haklarına saygı duydum. Devletin en alt birimi olan Muhtarlıktan tutunda, Cumhurbaşkanı’na kadar aday olmak için milletin önüne çıkanların medeni cesaretlerini takdir ettim. Çünkü seçilmiş insan, atanmış insandan benim gözümde her zaman üstün ve değerlidir.

Alış veriş yaptığım markete, okumamız için bırakılan ÜSKÜDAR gazetesini görünce şaşırmadım desem yalan olur. Üsküdar’da siyasi partilerimizin aday adayları ile ilgili haberde AKP Üsküdar ilçe başkanı Zekeriya Erdim’in yerel seçimlerde aday adayı olmak için kasım ayında yapılacak olan ilçe kongresinde ilçe başkanlığına aday olmayacağını yazıyordu.

Seçimler millet tarafından icraatların değerlendirildiği karnelerdir. Başarılı olana bir dönem daha hizmet etmeleri için "pekiyi" verilirken, başarısız olana da "zayıf" verilerek sınıfta bırakılır. Türkiye’de İstanbul’un, İstanbul’da Üsküdar’ın ayrı bir önemi vardır. Çemişkezek’te kimin kazandığına bakılmaz ama, Üsküdar’da bakılır. Hele hele İktidar partisi ve onun genel başkanının ikâmet ettiği bir ilçeyseniz bir önem kazanır. Daha da ötesi Mart 2004 seçimleri öncesi Sayın Başbakanın,Mehmet Çakır’ın kazanması için Türkiye’nin ilk ve tek ilce mitingini Üsküdar’da yapması ve sözünün eri olan Başbakanın konuşması sırasında Mehmet Çakır’ın elini havaya kaldırarak “Üsküdar Lâyık olduğu hizmeti alacaktır!” demesi, Üsküdar’ın önemini çok daha arttırmaktadır.

Şaşırmama gelince... AKP’de herkes aday aday’ı olabilir.Ama Zekeriya bey olamaz! Çünkü kaptan Gemiyi terk etmez. Çünkü, İlçe başkanı olarak kendi partisinden olan Mehmet Çakır’la beraber hizmet ettiler. Teşkilatın başı olarak,siyasi denetleyici olduğu için Mehmet Çakır’ın Başarısına ve Başarısızlığına ortaktır. Ben bir Üsküdarlı seçmen olarak şunu düşünürüm. Parti olarak Başarılıysan ve Üsküdar’a 5 sene Lâyık olduğu hizmeti verdiysen niye Başkanını değiştirme ihtiyacı hissediyorsun? yok şayet Başarısızsan parti olarak benden ne için oy isteyeceksin? Yani ben şunu çıkartıyorum, “Mehmet bu işi beceremediği için ben aday oluyorum.” Hani Mehmet Çakır 3-4 dönem Başkanlık yapsa ve yüzü eskise bu aday oluşu bir nebze anlaya bilirim!

Kasım ayında yapılacak olan kongrede seçilecek olan arkadaşların Allah yardımcısı olsun. Üsküdar’da AKP’li olmak gerçekten zor!

Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.02 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir