ASİTANE (Şenol ŞEN)

SESSİZCE!

[email protected]
SESSİZCE!
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Yerel seçimlerin yaklaşması ile siyasi partilerimizin seçim kampanyaları da ufak ufak başladı. Bayram, önemli gün ve haftalar bahane edilerek, pankartlar afişler sağa sola asılmaya başladı. Şuan için  bana göre en ilginç sloganı Mehmet Çakır bulmuş! falanca mahâllemize şu hizmeti yaptık, Sessizce.., Şuraya şunu yaptık, Sessizce...

 

Bir önceki yazımda Belediyelerin işleyişlerini içeren bir yazı kaleme almıştım. Belediyeler seçimle iş başına gelen Başkanların eli ile geniş yetkilerle donatılmış, ilçeye gelmesi gereken her türlü hizmeti veren kurumlarımızdır. Vatandaş, verdiği vergilerin kendisine hizmet olarak döndüğünü görmesi ve bilmesi gerekir. 5 yıllığına görev için yetki verdiği insanların karneleride sandıktan çıkan sonuçlardır. Memnuniyetini veya memnuniyetsizliğini bu vesile ile bildirir.

 

Yüce Din’imiz, yapılan hayır ve hasenatların gizliliğine önem verir. Bu yüzdendir ki “ Sağ elin verdiğini sol el bilmeyecektir.” Sloganı ile riyadan, gösterişten uzak, yapılan hayırın sadece Allah rızası için olduğunu ve bunu sadece Allah’ın bilmesinin yeterli olduğunu bize bildirir.

  

Sessizce sloganının mucidi her kimse tahminim odur ki böyle bir düşünceden yola çıkarak 5 senede belediyenin yaptıklarını vatandaşa duyurma ihtiyacı hissetmiş. Hemen kişisel yorumumu belirtmek isterim ki, çok komik olmuş ve kendi içinde tezada düşmüş.. Yapılan hizmetler şayet şahsi ve kişisel harcamalardan yapılaydı bir sorun olmazdı. Slogan yerinde ve isabetli olurdu. Ama, parayı veren vatandaşa, parayı yönetenin her daim hesap vermesi ve yapılan hizmetleri her daim duyurması gerekirdi.. Neticede Din’i bir iş yapmıyoruz, Siyaset yapıyoruz. Siyasette insanlara hizmet etme aracı olduğuna göre, yapılan işlerin ilk günden bugüne kadar her dakika vatandaşa bildirilmesini gerektirir. Tezat kısmına gelirsek;

   

Madem yapılan hizmet kendilerince hayır ve hasenat gibi algılamış ve 5 sene Sessizce  durulmuşsa son günlerde de Sessizce durulsaydı da işin sevabı kaçmasaydı..

   

Son sözüm sloganın bir parça doğru tarafını sizlerle paylaşmaktır. Mehmet Çakır, Sessizce geldi, Sessizce gidiyor.. Bütün yazarlar Üsküdar AKP adayı ile ilgili tüyolarını yazıyor. Benim de duyumlarım var. Mehmet Çakır’ın yerine de Kiptaş Genel müdürü İsmet Yıldırım geliyor. Hem de Sessizce…    

Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.02 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir