ASİTANE (Şenol ŞEN)

Karınca Misali...

[email protected]
Malum kıssa... İbrahim peygamberi ortadan kaldırmak için zalim kral Nemrut ateş yaktırır... Karıncanın hararetli şekilde ateşe gittiğini gören bir Allah dostu sorar.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et
Malum kıssa... İbrahim peygamberi ortadan kaldırmak için zalim kral Nemrut ateş yaktırır... Karıncanın hararetli şekilde ateşe gittiğini gören bir Allah dostu sorar.

''Ey karınca! Nereye böyle?'' Karınca cevap verir. ''Ateşi söndürmeye!'' Allah dostu. ''Senin taşıdığın suyla, bu ateş söner mi?'' Karınca yine cevap verir. ''Söndüremezsem Uğrunda ölürüm!''

Bu yazımda sizlere bir can dostumdan bahsetmek istiyorum. Ailesi 300 yıllık Kayserili... Osmanlı'dan günümüze kadar Devlete emeği ve hizmeti geçen bu ailenin bir ferdi olan Annesi, rahmetli Leman Ağustos teyzemiz de tek kişilik vakıf gibi çalışan bir büyüğümüzdü. Anadolu'dan birçok zeki gencimizi okutmuş, vatana ve millete faydalı birer nesil olmaları için çaba sarf etmişti. Okuttuğu O gençler o kadar çoktu ki, Bayramlarda evinde izdiham olurdu. İhtiyaç sahiplerine yaptığı yardımlarsa işin cabası...

Annesinden sancağı devir alan can dostum Haluk Ağustos'ta aynen rahmetli annesi gibi görevinin başında. Yazıma konu olan durum ise bunların çok üzerinde! Bitirdiği iki üniversitenin yanı sıra, bir üniversitemizde üç tane ayrı projeye gönüllü yardım ettiği gibi, Doktorasını vermek ve lisanını geliştirmek için gittiği İngiltere'de de boş durmamış.

İngiltere'de İnşaat sektörü vakıf mantığıyla yürüyormuş. Bizim TOKİ gibi diye biliriz. Bizde ki gibi adım başı Müteahhitlik firmaları ve Müteahhitler yok sizin anlayacağınız. İşler tek elden yürütülüyor. Ve durum böyle olunca ''Home Front'' isimli dergide bu alanda ki en prestijli dergi sayılıyor.

İşte bizim Haluk'un da görevi burada başlıyor. Tesadüfen tanıştığı derginin genel yayın yönetmeni Caroline hanıma başlıyor ülkesini anlatmaya. Caroline o kadar etkileniyor ki, Geçtiğimiz aylarda atlayıp geliyor ülkemize. Haluk karış karış gezdiriyor İstanbul'u. Kapalı çarşıdan, Çengelköy'de ki Seval pastanesine, Ata şehirde ki Adana Dostlar sofrasından, Çemberlitaş Hamamına kadar bütün tarihi ve turistik yerleri gezdiriyor.

Carolin hanım bu muhteşem şehre dergisinde tam dört sayfa ayırıyor. O kadar detaylı anlatmış ki, çoğu yerde ürünlerin isimlerinin Türkçe karşılığını dahi vermiş. ''İstanbul 2010 Avrupa'nın Kültür Başkenti'' başlığıyla da şehrimiz, Haluk sayesinde kapakta da yerini almış.

2010 kültür etkinliklerinin hazırlık aşamasında ayyuka çıkan pis kokularla beraber, ülkemizde yapılan yolsuzlukları, hırsızlıkları ve avantacı takımını gördüğümde ve bu kadar kokuşmuşluğa rağmen bu ülkenin hâlâ nasıl ayakta kaldığını düşündüğümde, Haluk gibilerin Karınca misali niyetleri sayesinde olsa gerek diyorum...

Sayın Başbakanın bundan haberi var mı? Sayın Kültür Bakanımızın Haberi var mı? Sayın Belediye Başkanımız Topbaş'ın haberi var mı? İstanbul için, Üsküdar için ''enerjisini paylaşan'' bu insandan tabi ki haberleri yoktur! Çünkü Onlar büyük işlerin adamlarıdır! Olsun varsın onlar bilmesinler.Zaten bu yazıma bile can dostum bozulacaktır, bunu da biliyorum. Çünkü atasından aldığı terbiye, ''İyilik et denize at, balık bilmezse Halik bilir.'' Olduğu için, Halik'in bildiği Haluk'u sizinde bilmenizi istedim. İstanbul ve Üsküdar adına Teşekkürler Haluk Ağustos...


Şenol ŞEN


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.02 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir