ASİTANE (Şenol ŞEN)

KADIN OLMAK!

[email protected]
KADIN OLMAK!
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Bu ülkede kadın olmak gerçekten zor. Geçtiğimiz Cumartesi günü (8 Mart) ”Dünya Kadınlar Günü” kutlandı. Gelenekten gelen “Karnında sıpasız,sırtında sopasız” bırakılmaması gereken, kapitalist sistemde makarna reklâmında bile “Cinsel meta” olarak kullanılan kadınımız! Berdellere, namus cinayetlerine kurban edilen kadınımız! Sembolikte olsa sorunlarının tartışılması gereken bir günde, kendi hemcinslerini meydanlarda dışlayan, hakaret eden kadınlarımız!

Kesilen ağaca, Niye üzgün olduğu sorulduğunda, “Kesildiğime yanmıyorum, Beni kesen Baltanın sapı benden ona üzülüyorum” cevabında ki gibi, kendi içlerinde çözmeleri gereken bir sorunu erkeklerin gazına gelip, çözülmesi zor bir duruma sokmalarına bende üzülüyorum.Oysa,Maraş’a Kahramanlık unvanının verilmesine neden olan, Fransız’ın bacılarımızın başındaki örtüyü söküp atması değilmiydi? Meydanlarda Fransız’ın yapamadığını yapmak, yapmaya cüret etmek,hem de kadınımız eliyle! Şerife bacıların, Kara Fatmaların torunlarına hiç ama hiç yakışmadı, şık olmadı!

Bumudur Çağdaş Türk kadına yakışan? İnançlarını veya geleneklerini yerine getiren hemcinslerine yardımcı olmak yerine bir tekme vurmak! Üzerinde yaşadığımız büyük toprak parçasına bile Anadolu demişiz.Ana;merhamet, şefkat, sevgi vs.timsâli. Bakın göreceksiniz, bu 8 Mart’ta yaşananlar hiç beklemediğim, hiç ummadığım bir şekilde toplumda büyük yaralara ve kamplaşmalara neden olacak! Çarşıda pazarda apartmanda hiçbir sorun yaşamayan kadınlarımız arasında sorular çığ gibi büyüyecek. Esas kaos bence bu olacak. Bu senaryoyu yazanlar, uygulayanlar ateşle oynuyorlar. Bizi hiçbir şey bölmez, bölemez! Ama Kadınlarımızı bir birine düşürmek çok tehlikeli bir oyun!

Son olarak şunu ifâda etmek isterim. Üzerimizde oynanan hiçbir oyundan bugüne kadar korkmadım, çekinmedim. Gözünü hırs bürümüş bu senaristlerin son oyunu beni gerçekten korkuttu! Ama ben yinede sağduyunun, sevgi ve şefkatin bir Ana gibi, bir kadın gibi bu toplumu kucaklamasını ümit ediyorum.

 
Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir