ASİTANE (Şenol ŞEN)

Üsküdar'a Yakışanı Yapmak.

[email protected]
Üsküdar'a Yakisani Yapmak.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Ailenin en küçük ferdi ben olduğum için, birazda rahmetli babamın sevgi topuzunun benden yana ağır basmasıyla da, hafta sonlarını çoğunlukla kendisi ile beraber geçirirdim. Ülkemizin en büyük sanayi sitelerinden birisi olan İMES’ in kurucularından ve Başkanlarından olan ayrıca sanayici kimliği olan babam, 80 öncesinin o yokluklarla dolu zor ortamında binlerce insanımızın hem dükkân hem de tezgâh sahibi olmasına vesile olmuş, bugünde on binlerce insanın iş ve aş temin etmesine katkı sağlamıştır.

 

Bu birlikteliklerimizde hep iş adamları ile olan toplantılarına, görüşmelerine ve kongrelerine şahit olmuşumdur. O yıllarda ticaretin kalbi sayılan Perşembe pazarından, kurtların çakalların uluduğu, askerin Kayış dağının eteklerinde tatbikat yaptığı zamanlarda O, sanayinin şehrin dışında ve organize bir şekilde planlı programlı yapılması gerektiğini düşünüp arkadaşları ile bunun planlarını yapmıştır. Ama küçük beyinliler onun hâyâllerine bile ulaşamadığı gibi, üstüne birde belden aşağı çalışarak iftiralar ile yıpratmaya çalışmışlardır. Babam ise doğru bildiği yoldan sapmadığı gibi, ilkelerinden de asla taviz vermemiştir.

  

İşte bu tecrübelerden yola çıkarak, bizzat kendim de yaşadığım seçim ortamları bana hiçte yabancı değil. 6 yaşımdan beri şahit olduğum bu dönemlerin sadece aktörleri değişti. Yine bir seçim arifesinde değişen hiçbir şey yok! Belden aşağıya çalışma, iftira, ilkesizlik diz boyu.

 
AKP adayı Mustafa Kara ile ilgili olanlar dudak uçuklatacak cinsten! insanlar araştırmadan sormadan, mahşeri hesap etmeden, sırf yara vermek ve önünü kesmek için fısıltılar üretiyor. Biz ne yapıyoruz? Açıp telefonu kendisinden doğrusunu öğreniyoruz. Beraberce gülüyoruz.
 
Saadet Partisi adayı Yılmaz Bayat. Kendisinin yıllarca kirada oturduğunu ve en son taksitlerinin bitmesi sonucu bir ev sahibi olduğunu bilen birisi olarak, villalarının ve apartmanlarının sayısını kendisinin bile bilmediği iftiralarını atanlar mı! ne ararsanız meydanlarda var..
 
CHP adayı Sema Barlın hanımefendi  daha yeni aramıza katıldığı için onun hakkında daha bir şeyler duyamadık. Ama şimdi yazacaklarımı duyarsanız şaşırmayın sakın. “Servetini, Kastamonu ormanlarından kestiği kaçak ağaçlar sayesinde yaptı!!” Dilin kemiği ve insanların insafı maalesef yok!

  

İnsafımız olmadığı gibi ilkemizde yok! Yılmaz Bayat’ın iki dönem başkanlık yapması ve yeniden  aday olmasının yanlış olduğunu söyleyenlerden, Beykoz’da Yücel Çelikbilek içinde aynı tepkileri vermesini bekleriz. Adana’da partilerine hizmet eden Aytaç Durak için yolsuzluk iddialarını örtbas edenlerden, partilerinden ayrılıp başka bir partiye katılımı sonrası yolsuzluk dosyalarını açmalarını, hangi ahlâki ilkelerle bağdaştırdıklarını öğrenmek isteriz!

 
Siyaset, ahlâklı ve erdemli insanların yapacağı bir iştir. Siyaset, ilkeler üzerine yapıldığı zaman güzeldir. Hele hele şehrin göbeğinde köylü kafası ile yapılan siyaset, siyaset olmaktan çıkar.

 

Bizler Üsküdarlıyız. Komşusu siftah yapmadığı için, gelen müşterisini komşusuna yönlendiren ve siftah yapmasını sağlayan bir neslin torunlarıyız. Nezâketi, letâfeti, zarafeti ile Ülkeye ve İstanbul’a nam salmış bir ilçenin insanlarıyız. Bu seçimlerde herkes bunun bilincinde olmalı ve üzerine düşeni yapmalı. Hiç olmazsa yarın birbirimize bakacak yüzümüz olsun. Üsküdar’a ve Üsküdarlıya yakışanı yapalım..

Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir