ASİTANE (Şenol ŞEN)

Çevre Günü ve Ayılar

[email protected]
Çevre Günü ve Ayılar
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

5 Haziran Dünya Çevre Günü. Cuma hutbesinden tutunda, ilgili derneklere kadar her kesim günün anlam ve önemini belirten konuların üzerinde duruyor. Çevremizi temiz tutalım! Çevreyi koruyalım! gibi slogan ve pankartlarla halkı bilinçlendirme çabası ve uğraşı veriyorlar.

 

Pekiii (Doğada yaşayan gariban Ayılardan özür dileyerek) bizim Ayıları ne yapacağız?

 

1 Haziran Pazartesi günü sabahı her zaman ki gibi iş yerime gitmek için Üsküdar motor iskelesine geldiğimde gördüğüm manzara karşısında ne yapacağımı bilemedim. Havaların ısınmasıyla birlikte inlerinden çıkan bizim Ayılar, parkın içine etmişler! Çimlerin arasında her türlü pislik mevcut. Garibim temizlik işçilerimizde can hıraş bir vaziyette çöpleri temizlemeye çalışıyor.

 

Merakım şudur, acaba bu bizim Ayılar kendi evlerinde de çöplerini, pisliklerini, çekirdek kabuklarını vs. yerlere atıyorlar mı? buradan belediye başkanımıza seslenmek istiyorum.

 

“Sayın başkan, lütfen sahilde ki parklara bir tane bile çivi çakmayın! bütün temizlik hizmetlilerini çekin! bıraktıkları b..k ’un , pisliğin içine gelip tekrar otursunlar. Bizim vergilerimizi zail etmeyin. Hani umumi tuvaletlerde yazar, 'nasıl bulmak istiyorsan, öyle bırak!' bu bizim Ayılar, böyle bulmak istiyorlar demek ki! sizden rica ediyorum sayın başkan...”

 

Bir söz vardır, “Bu adama bırak ayet el kürsi okumayı, hatim indirsen fayda etmez!” derler. Bizim Ayılara da bin tane pankart assanız, her gün Çevre Günü etkinlikleri düzenleseniz nafile! Çünkü adamlar yaşadıkları şehri benimsememiş, bu şehri yarın  terk edecekleri bir yer olarak görüyor. Köyünde tarlasına, komşusunun tavuğu bastığı için kavga eden, bir karış sınırından içeri çit çektiği için adam öldüren bu Ayılar şehrin içine ediyor. 

 

Yazık İstanbul’a… Yazık Üsküdar’a… Yazıklar olsun Bizim Ayılara…

Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir