ASİTANE (Şenol ŞEN)

Eller Ay'a, Biz Yaya..

[email protected]
Eller Ay'a, Biz Yaya..
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et
Taraf gazetesinin yayınladığı bir belgeyle çıktık açık alınla yola, tam 15 gündür çık çıka bilirsen yayla’ya! Her kafadan bir ses.. Asıldır, kopyadır, sahtedir, şudur, budur.. G.K Başkan’ı konuşmuyor, “niye cevap vermiyor?” Diyorlar. Çıkıp gündeme ilişkin cevap veriyor “Dünya’nın neresinde G.K Başkanı konuşur?” Diyorlar.. Başbakan içinde aynısı geçerli. Ortalık toz dumandan geçilmiyor! Bu ülke, böyle nereye kadar gidecek?

Devletin bir ciddiyeti vardır. Mahremiyeti vardır. Tamam, kamuoyundan bir şey saklanmasın ama, ulu orta herkes her şeyi her yerde konuşmamalı.. Bin yıllık Devlet geleneği olan bir Devlet, kurumları tarafından böyle idare edilmemeli! Enerjisini bu tip tartışmalarla tüketmemeli. Gerekli araştırmalar kısa sürede yapılır, kamuoyu kesin bir dille bilgilendirilir, konu kapanır. Allah aşkına, geçen sene bu zamanlar da biz neyi tartışıyorduk hatırlayan var mı aramızda? Bırakalım geçen seneyi yılbaşını hatırlayan var mı? Gündemin bu kadar çabuk ve hızlı değiştiği başka bir ülke Dünya da yoktur her hâlde? Bu ülkede pire yellense gündem oluyor ve koca koca adamlar da kıraça gibi bunun üzerine atlıyor.

Dışarıya şöyle bir bakıyorum. Milyarlarca dolar harcayarak Evrendeki büyük patlama nasıl oldu ( CERN deneyi) diye kafa patlatıyorlar. Bir başkası, Ay’a koloni göndereceğiz ama, su var mı? diyerek, füze fırlatıyor. Çağımız, bilgi çağı diyoruz, biz bu çağın neresindeyiz hiç düşünüyor muyuz?

Doğdum tartışma, büyüdüm tartışma, gidiyorum tartışma! Bu gidişle de bu suni gündemler ve tartışmalar hiç bitmeyecek. Sonra Sayın Başbakan çıkıp bizden 3 çocuk yapmamızı isteyecek. Hayatta tek istediğim şey, mutlu bir yuvamın ve çocuklarımın olmasıydı. Belki de hayatta tek kabul olan duam buydu. Ellerinizden öperler ikizlerim(erkek) ve birde kızım var. Peki, şimdi ki ruh hâlim nasıl? Aklı olup ta evlenenin, evlenip te çocuk yapanın aklına şaşayım! diyorum. Çocuklarımıza, torunlarımıza böyle bir Ülke mi bırakacağız? Gücünün farkında olamayan, oyun kuramayan, belirleyici olamayan, kısa-orta ve uzun vade de planlar yapamayan, iç huzuru sağlayamayan ve gün geçtikçe bölünme tehlikesi büyüyen, tepedekilerin devamlı kavgalı olduğu bir ülkenin ferdi olarak, bana tükenmişlik sendromu yaşatmaya kimsenin hakkı yok!

Eller Ay’a biz yaya durumundan artık gına geldi.. Bu güne kadar biz kaybettik bari çocuklarımız torunlarımız kazansın.Yeter artık!

Şenol ŞEN

Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.04 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir