ASİTANE (Şenol ŞEN)

ÇUVALDIZ ve İĞNE

[email protected]
ÇUVALDIZ ve İĞNE.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et
 
Cumhuriyetimiz kuruluş aşamasında tamamen modernleşme düşüncesi ile kanunlarını Batılı ülkelerden devşirmiştir. Eğitim-Fransa, Medeni-İsviçre, Askeri-Almanya,Ceza-İtalya vb. Faşist Musolini İtalya’sının bireyi ve özgürlükleri değil, Devleti ön plana çıkaran kanunlarını uygulayacak Hakim ve Savcıları  yetiştirmişiz. Hukuk her zaman yazılı metinlere göre karar verir! Yani neyi ekerseniz onu biçersiniz.
 
Bu bağlamda 2002 yılında iktidara gelen AKP’de geçmiş tecrübelerden ders çıkardığını zannederek  parti kapatılması ile ilgili mevzuatı gelir gelmez düzenledi. Yapılan bu değişiklik ile güya parti kapatılması zorlaştırıldı! 80 ihtilâli kalıntısı anayasanın, Batılı ve çağdaş normlar da düzenlenmesi gecikti! resmen yamalı bohçaya döndü anayasamız.
 
Evet, daha 6 ay önce 5 yıllık iktidarının sorgulanması ve hesabının verilmesi için milletin önüne çıkan AKP, %47 lik bir oy oranı  ile güven tazelemesine rağmen savsakladığı, geçiştirdiği önemli bir konunun şimdi direk muhatabı oldu. Hukukta her zaman iki kere iki dört etmez kızıyoruz, sinirleniyoruz, bağırıp çağırıyoruz. Ama Savcılar inanın görevini yapıyor!
 
Hani imamlarımızdan hep duyarız “Ne verirsen elinle, o gelir seninle. ”Bence Tayyip bey etrafındaki Hukuk Danışmanlarını gözden geçirmeli. Sen parti kapatmayı zorlaştırmak için yaptığın düzenlemede “Odak” gibi muğlak ifadeleri koyarsan, Laiklik gibi hassas bir konuda Devletin sigortalarını attırmak için kısa devre yapma fırsatını da vermiş olursun!
 
Halbuki en iyi sayın Tayyip bey’in bunu bilmesi gerekir. “Müslüman iki kere aynı yerden Isırılmaz.” Bakın şimdi ne güzel formüller üretiyorlar! Japon modeli, suça bulaşmayan vs. gibi. Zamanında yapsalardı da memleket ve partisi bu hâle gelmeseydi. Çuvaldızı başkasına batırmadan önce iğneyi kendinize batırsanız iyi edersiniz.
 
Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.02 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir