ASİTANE (Şenol ŞEN)

SUÇ DUYURUSU. SAYIN CUMHURBAŞKANIM,

[email protected]
SUÇ DUYURUSU. SAYIN CUMHURBAŞKANIM,
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Bu satırların yazarı, 4 kuşak Çengelköylü bir ailenin ferdidir. Çengelköy’ümüz, Bizans’tan Osmanlıya, Osmanlıdan Cumhuriyete ve günümüze kadar bir çok kültüre ev sahipliği yapmış, Üsküdar’ımızın şirin bir semtidir.Tarihi ve Doğal dokusu ile 15 milyonluk şehrin göbeğinde her türlü değerlerini muhafaza etmeyi başarabilmiş eşsiz güzelliklerle dolu, kısaca Boğazın incisi bir köyümüzdür.

 

Son padişahlarımızdan olan ve adını kendisinden alan Vahdettin Köşkü, Genelkurmay Başkanlarımızın yetiştiği şanlı yuva Kuleli, Boğazda eşi benzeri olmayan, “Kırmızı Yalı” olarak ta anılan Sadullah Paşa yalısı, Aya Yorgi kilisesi, Fatih zamanından kalma Ömer efendi Cami, Şirket’i Hayriye’nin ilk  vapur İskelesi, Lahana Çeşmesi, Rum meyhaneleri ile Rum tipi evlerimiz, 107 yaşındaki Cumhuriyetin ilk, okullarından olan Çengelköy İlköğretim Okulu, Osmanlı ile yaşıt Tarihi Çınarımız, burada sayamayacağım yüzlerce güzelliğimizin belli başlı olanlarıdır.

 

Sayın Cumhurbaşkanım, bir de 1800 lü yılların başında Safranbolulu “Yalnız Kürek” lâkaplı sandalcı Ali’nin oğlu, Çengelköy doğumlu! Bostancı Başı Abdullah Paşanın (Bir rivayet, adının Hamdullah olduğu da söylenir) yaptırdığı bir yalı vardır. Bu yalımız, 80 li yılların başında restore edilmek için bir müteahhide verildiğinde, denize bakan kısmı dahil bir çok değişikliğe uğramış ve beton yığını olarak,  işçiliği de yarım bırakılarak günümüze  kadar virân bir şekilde gelmiştir!

 

Sayın Cumhurbaşkanım, Yalımızın bu durumuna tüm Çengelköylüler olarak üzülürken, bir de baktık ki, Adalet Bakanlığımız “Hakimler ve Savcılar Dinlenme Evi” adı altında Yalımızın  restorasyonuna başlamış. İnanınız çok sevindik. Yalnız, çalışmaların sonuna gelindiği şu günlerde hep birlikte bir Kanunsuzluğa, bir Hukuksuzluğa en önemlisi de bir Çevre katliamına şahit oluyoruz! Yalının önü, Hamallar plajı olarak anılır ve bir kumsalı içerirdi. Doğal kumdan oluşan bu kumsal büyük kayalar ile doldurularak yok edildi! Ne amaçla yapıldığını bilmediğimiz bu uzatma işlemi sonunda Sahilin doğal kıvrımı bozuldu.

 

Sayın Cumhurbaşkanım, Tuz’un kokmasına inanmak istemiyoruz. Hukuk ve Yasalar önünde her vatandaşın eşit olduğu gibi, Adalet’e hükmedenlerin de bir ayrıcalığının olduğuna inanmak istemiyoruz. Bu kanunsuzluğa göz yuman tüm sorumlular hakkında tarafınızdan gereğinin yapılmasını emir ve müsaadelerinize arz ediyoruz.

                                                                                              

                                                              Saygılarımızla

                                                        Tüm Çengelköylüler adına

                                                        Çengelköy eski Muhtarı

                                                        Üsküdar34 sitesi yazarı

                                                              Şenol Şen

 
Not: Bu yazı Üsküdar34 sitesinin sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde Sayın Cumhurbaşkanımıza gönderilmiştir.
Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir