ASİTANE (Şenol ŞEN)

SİNAN GENİM. KISKANIYORUM...

senolsen_@hotmail.com
SİNAN GENİM. KISKANIYORUM...
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başlığa bakıp ta “yahu bu adam ne kadar haset” gibi bir düşünceye kapılmanızı istemem. Kıskançlığın türleri vardır. Kıskançlığın tarifi genelde şöyle yapılır.

Kıskançlık hem sahip olduğunu yitirebileceği (başkalarına kaptıracağı), hem de başkalarının sahip olduğuna kendisinin de sahip olması gerektiği düşünüldüğünde hissedilebilen bir duygudur. Bazen günlük yaşamın bir cilvesi olarak gelip geçici biçimde, bazen de yaşamı alt üst edecek biçimde; bazen yersiz yere ortada hiçbir neden yokken bazen de gerçek bir tehdit ya da yitim söz konusu olduğunda yaşanır. Kıskanmak kuşkusuz insanoğlunun doğasında olan bir duygudur. “

  

Benim kıskançlığım Üsküdar ve Üsküdarlı adına! Ben Üsküdar’da yaşayan bir insan  olarak, yukarıda ki tarifin şu kısmına kendimi koyuyorum. “Başkalarının sahip olduğuna kendisinin de sahip olmayı istemesi..” Yaklaşan yerel seçimlerle birlikte partilerimizin adayları yavaş yavaş belli olmaya başlıyor. Kadıköy AKP adayını duyunca, inanın çok kıskandım. Sinan Genim... Kendisini size kısaca şöyle tarif edebilirim. Fethi paşa nın torunlarından, Mimarların piri! Asalet, Doygunluk, Kültür, Şehir sevgisi kısaca gıpta edilecek bir insan. Atatürk’ün Selânik’te ki evinden tutunda, Saraylarımız, Beyoğlu’nda ki tarihi eserlerimizin restorasyonuna kadar şehrin her yerinde onun imzasını göre biliyorsunuz.
 
Keşke Kadıköy gibi Üsküdar’da İktidar partisi tarafından kazanılması zor ilçelerimizden biri olarak görülseydi de, Bu tarz insanlar bizlerin karşısına aday olarak çıksaydı! Ama hep derler  Bu Dünya’da her şey zenginler için!” Kadıköy sosyete; otobüsünde, kaldırımında, hizmetinde, adayında kralı hep onlara.. Muhafazakâr ve köylü ağırlıklı Üsküdar, nede olsa çantada keklik! ne verirsen gider. Kimse beni kompleksli olmakla itham etmesin. Yıllardır bu böyle gelmiş böyle gidiyor. Ben Kadıköy’ü kıskanmayayım da kim kıskansın! bir onların Adaylarına bakın, bir de Üsküdar’ın…
 
2009 Yılının Ülkemize, Milletimize ve tüm İnsanlığa Hayırlar getirmesini diler, Üsküdarlıların  ve Site sakinlerinin bütün iyi dileklerinin gerçekleşmesini isterim.
Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım

GOOGLE ÖZEL ARAMA

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Sabah
Milliyet Star
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : info@uskudar34.com
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.