ASİTANE (Şenol ŞEN)

SALLAMAKLA OLMUYOR!

[email protected]
SALLAMAKLA OLMUYOR!
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Çoğumuz biliriz, Nasreddin Hocanın fıkralarını.Bir tanesinde eşek sırtında  yanındaki çocuğu yürütüp gidiyormuş. İleriden bir kalabalık yaklaşınca, “hocaya bak kendi binmiş,çocuk yürüyor.” Demiş!! Hoca çocuğu bindirmiş, kendi yürümeye başlamış yine bir kalabalık yaklaşmış, bu sefer “Ya şuraya bakın koca adam yürüyor,parmak kadar velet biniyor.” Demiş!! Bu sefer hoca çocuğu da bindirip yola devam etmiş. Bir kalabalığa daha rastlamışlar “Ya şu insanlarda hiç merhamet yok! İki kişi binilir mi eşeğe,yazık hayvana.” Demiş.Hoca çok kızmış kendisi de çocukla birlikte eşekten inmiş. Hep birlikte yürümeye başlamışlar. Bir kalabalığa daha rastlamışlar “Ya enayileri görüyor musun?eşeğe binmeyip,yürüyorlar.” Demiş.Bunun üzerine hoca çocuğa dönüp, “Oğul ! bu millete ne yapsan yaranamazsın.” Demiş.

 

Bu kuzey Irak operasyonu da Hocanın fıkrasına döndü.Yorumları bir hatırlarsak,Tezkere çıkmadı-çıktı!girdi-girmedi! Türban’ın gündemden çıkması için girdi. Türban’ın gündemden kalkmaması için çıktı!  ABD istedi girdi - ABD istedi çıktı! Yani böyle bir medyatik anlayış ile devlet ve harekat yönetilir mi?

 

Dünya’da bu şartlarda, bu harekâtı yapacak bir tane ordu gösteremezsiniz.10 gün,-20 ile-30 derece ve 5 m karın üstünde. Hepimizin bildiği zor coğrafi koşullarda, yeme - içme - barınma - lojistik vs.nin, bürolarında sıcak kahvelerini yudumlamak kadar kolay olduğunu sananlar oturdukları yerden sallamasınlar!

 

Keşke üniversitelerimiz rejim bekçiliğine soyunacakları yerde,asli görevleri olan bilim ve teknoloji ile uğraşsalardı da, bizde ABD’den almaya muhtaç olduğumuz teknolojik istihbarata muhtaç olmasaydık! Bir söz vardır “Sakalı kaptırdın bari bıyığı kaptırma. ”Biz hem sakalı hem bıyığı kaptırmışız!sonrada Ülkenin askeri alanda strateji ve planlamada bir numaralı kurumu olan Genelkurmay’ı eleştiriyoruz.

 

Hem ilk defa mı girdik?ilk defa mı çıkıyoruz? Nedir bu hırçınlık ve öfke?Maksat üzüm yemek değil, bağcıyı dövmekse onu bilemem..

 

Bildiğim tek bir şey var.Bu Ordu ve Askerle gurur duymak lâzım.Askerimiz kendi alanında bir başarıya daha imza atmış ve teşekkürü hak etmiştir.Top mermisinin üzerine yazıldığı gibi bu harekâtın devamı gelecektir,sallayanlara duyurulur!!  

 
 
Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.02 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir