ASİTANE (Şenol ŞEN)

MEHMET ÇAKIR, BENİM ADAYIM!

[email protected]
Mehmet Çakır, Benim Adayım
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

90 yılından beri aktif yerel siyasetin içerisindeyim. Genel siyasette oyumuz hariç bir etkimiz olmadığı için yaşadığımız ilçenin siyaseti ve siyasileri için elimizden geldiğince bir şeyler yapmanın gayreti içerisinde olduk.

 
Başlığa bakarak benim kendisi ile yaşadıklarımı görenler ve de bilenler, benim siyaset kaşarı olduğum izlenimine kapılmasınlar lütfen! Evet kendisi, yazarlığını yaptığım gazetede benim sesimi kesmek için elinden geleni yaptı.
 
Onun beni sevmediği, benim onu sevmediğim bir gerçek. Kendisinin bağlı olduğu partinin isim açılımı içerisinde ADALET olmasına rağmen bana karşı ADİL bir tutum içerisinde olmamış olabilir. Ama benim öleceğimi bilsem terk edemeyeceğim hasletlerimden biriside ADALET ilkesidir. Ben hiçbir zaman iyi gün dostu olmadım, hep kötü gün dostu oldum. İktidar ve gücün karşısın da rüzgarda eğilen başaklar gibi değil, hep yüce Osmanlı Çınarları gibi dik durdum. Yanlışı mezardaki babam yapsa affetmem!
 
Yahudi haklı olsun tek başıma çıkar onu savunurum. Kısaca, yalaka ve totoş dost olmaktansa, Mert ve delikanlı düşman olmayı yeğlerim…Üsküdar’da AKP adayının açıklanmasına az bir zaman kala heyecan ve tansiyon kulislerde yüksek. Benim, AKP 'de Mehmet Çakır’ın yeniden aday olmasını isteme sebebime gelirsek;
 
Birincisi, şuan içinde bulunduğu haleti ruhiyesini gördükçe insani yönüm ağır basıyor. Düşünebiliyor musunuz, kurucu ilçe başkanı olduğunuz bir partinin teşkilâtı sizi istemiyor ve karşınıza 11 tane aday çıkarıyor. Kimse çıkıp bana, “Parti içi demokrasi işleyişi. vs.” hikâyelerinden bahsetmesin. Parti kongrelerinde sizin kıçınızın dibinden ayrılmayanlar, kemendin boynunuza atılacağını anladıklarında, çölde son demlerini yaşayan bir insanın üstünde uçuşan akbabalar gibi sizi yemeyi düşünüyorlar..
 
İkincisi, Bu insan 5 sene ilçesine hizmet etmiş. Ama iyidir, ama kötüdür. Bunun karar mercii Partide ki 200-300 kişi değil, sandık olmalıdır. Daha önceki bir yazımda da belirttiğim gibi, 3-4 dönem başkanlık yapsa ve yüzü eskise değişiklik isteğini bir nebze makûl karşılarım. Bu aday Üsküdar’ın lâyık olduğu hizmeti getirmişse, yolsuzluk, hırsızlık vs. yapmamışsa bu değişiklik isteği neden? Yok bunların tersi olmuşsa bu adamı denetlemesi gereken parti kurumları neden görevini yapmadı o zaman? Yeniçeriler gibi her defasında "istemezükçü" isyanlarla mı karşılaşacağız? Peki çıkaracağınız yeni bir adayın güvencesi nedir? kefili kimdir? Bunu yapılacak seçimde seçmene izah edemezsiniz! Kendi içinde ADALETLİ olmayanlar, başkaları kendilerine ADALETSİZ davranınca isyan etmesin sakın. Hep diyorlar ya, “Seçimle gelen, seçimle gitmelidir.” Diye. İlkenize önce siz uyun!
 
Üçüncüsü, Bu sitedeki yazılarıma yorum yapan, İMES sanayi sitesinden de dostluğumuz olan Başkan yardımcısı Ahmet Tokkan ağabeyimizin beni İFTİRA atmakla ve Mehmet Çakır’ı istememekle  itham etmesidir. Ben istesem ne olur, istemesem ne olur? Makamlar gelip geçici dostluklar bâki dir Ahmet abi. Biz mahşere ve hesap gününe imân etmişiz. Acelemiz yok! Orada herkesin hesabı çok seri görülecektir
   
Puan Ver 4Puan Ver 4Puan Ver 4Puan Ver 4Puan Ver 4
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir