ASİTANE (Şenol ŞEN)

Cemaat - Hükümet Satrancı

[email protected]
Valla son söyleyeceğimi baştan söylüyorum. Hükümet ve Cemaat arasında ki mücadeleyi nefesim kesilerek, zevkle izliyorum.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

CEMAAT - HÜKÜMET
SATRANCI

Valla son söyleyeceğimi baştan söylüyorum. Hükümet ve Cemaat arasında ki mücadeleyi nefesim kesilerek, zevkle izliyorum. Bu zevk Fitne olsun için değil. İki satranç ustasının hamle üzerine hamle yaparak, bir birlerini alt etme oyununun zevki. Bugüne kadar Fitne olmasın diye topa girmedim. Millet, ''MİT Müsteşarına'' yapılmak istenen operasyondan sonra gördü ikili arasında ki rekabeti... Oysaki biz, 4 senedir yer altında gizliden gizliye devam eden mücadeleyi, biliyor, izliyor ve dost meclislerinde sıkıntıyı dile getiriyorduk.

Tabii olarak Millet, bu satrancın, bu kavganın galibi kim olacak beklentisi içinde. Ben ise sonunda kimin kazanacağından çok, Yerel ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri, sonrasında yapılacak olan Genel Seçimlere kadar, kimin hangi hamleleri yaparak sonuca gideceğinin peşindeyim.

Son hamle, dün cemaatten geldi. Hoca efendiye ve cemaate bağlılığıyla bilinen, eski milli futbolcu Hakan Şükür partisinden istifa etti. Benim hatırladığım kadarıyla, istifa eden bir vekilin en uzun istifa metniydi açıklaması. Sporcu geçmişinden olsa gerek, yine tribünlere oynadı.

Genç kardeşlerimiz bilmezler. Her Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde ülke bir şekilde kavga ve kargaşa ortamına girer. Bu Ülkemiz için Farz'ı ayindir! Tarihinde ilk defa Milletin seçeceği bir Cumhurbaşkanı söz konusu olunca da, kimse güllük gülistanlık bir ortam beklemesin.

Neyse ben zevk alıyorum ama muhtemel hamleleri yazarak sizin zevkinizi de kaçırmak istiyorum. Bu oyunda Cemaat kanadında yer alan Emre Uslu'nun bir yazısında bahsettiği gibi, konu sadece dershaneler değil, Hükümetin İsrail, AB ve Kürt politikalarından duyulan rahatsızlıktan yola çıkarak, satranç tahtasını Dünya haritası olarak algılayın.

Aslında tüm bu yaşananlar, Yeni Dünya'nın, Obama - Putin - Erdoğan üçlüsüne karşı, Eski Dünya'nın ABD'nin Şahin kanadı - Almanya - İsrail üçlüsünün hamlelerinin ülkemize yansımasıdır.

Wall Street gösterilerinde yapılmak istenen neyse, Gezi ve Kiev'de yapılmak istenende odur. Ne tuhaf değil mi, Obama'nın İran hamlesine karşı, İsrail ve Almanya nın Kiev hamlesi! İsrail'in, Fidan, Davutoğlu ve Erdoğan rahatsızlığına Cemaatinde rahatsız oluşu!

Ülkemiz içinde yapılacak olan hamlelerin en önemlisi, spor kamuoyu ve taraftar kitleleri üzerinden yapılacak olandır. Sezon başında GS'nin açık ara önde gidip, şampiyon olacağı söylenirken, Ben, seçim yılında Fenerbahçe'nin şampiyon yapılacağını söyledim. Aziz Yıldırım'ın yargılandığı mahkemede yapılan Hakim değişikliğini hayra da, şerre de yoranlar var. Şayet bu davadan çıkacak aleyhte bir karar, Fenerbahçe taraftarı üzerinde olumsuz bir etki yapar. Hele hele bunun akabinde, zorlama kararlarla, UEFA'yı devreye sokarak puan silme cezası uygulanırsa, Gezi de ısınma turları yapılan BJK & FB ittifakı, hem meydanlarda, hem de sandıkta Eski Dünyacı ekibin ekmeğine yağ sürer.

Kaderin cilvesine bakın ki, el birliği ile alaşağı etmek istedikleri Aziz Yıldırım, şimdi her iki oyuncu içinde önemli hale geldi. Safına çekenin kazanacağı mücadelede önemli bir mesafe kat edeceği figür oldu. Yargıtay'ın Aziz Yıldırım hakkında vereceği olumlu bir kararla birlikte BJK'nin ligde ikinci yapılması ise Yeni Dünyacıların yani Hükümetin kazanç hanesine yazılır. Ben hem ligde ki, hem de Yargıtay da ki değişikliği hayra yoranlardanım.

Hükümetin Alevi açılımına karşı, hemen Cemaatin Cami - Cem evi yan yana projesi ile birlikte, Abant Platformu Toplantısında ''Aleviler ve Sünniler Barışı ve Geleceği Birlikte Aramak!'' başlığı altında karşı hamlesi...

Ergenekon sanıklarından Balbay'ın ve devamı gelecek olan tahliyelere karşı, Bugün itibariyle Ünlü İş adamlarına, Bakan Çocuklarına ve Siyasilere yapılan operasyonla karşı hamleler. ( dikkat operasyon savcısı Zekeriya Öz )

Siz hala bu işin sonunda kim kazanacak, kim kaybedecek onu mu düşünüyorsunuz? Valla benim gibi yapın, bu kapışmanın zevkini yaşayın...


Şenol ŞEN

Puan Ver 3Puan Ver 3Puan Ver 3Puan Ver 3Puan Ver 3
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.02 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir