ASİTANE (Şenol ŞEN)

Karısını Aldatan...

[email protected]
Yine bir seçim sonrası yazısı yazıyorum. 12 yıldır yapılan 9 seçimde AKP yine galibiyetle çıkıyor.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Yine bir seçim sonrası yazısı yazıyorum. 12 yıldır yapılan 9 seçimde AKP yine galibiyetle çıkıyor. Taraftarları haklı olarak sevinçli. Kaybedenler her zaman ki gibi üzgün. Bu işin doğasında var. Neticede bir yarış var, kazananı da bir kişi olacaktı. 12 yıldır iktidarda olan Başbakanı, Cumhur, Başkanı olarak görmek istedi ve seçti Hayırlı olsun.

Tabi bu haftayı kazananların ve kaybedenlerin açıklamaları, yorumları, yazıları, tartışmalarıyla birlikte dolu dolu ve hararetli bir şekilde geçireceğiz.

Ben ise biraz sakinleştirici ve bilhassa düşünmeye sevk edeci bir konuya değinmek istiyorum.

ALDATMAK!

Fatih Altaylı'dan pek hazzetmem. Ama bir yazısında doğru bir tespiti vardı.

Büyük bir şirketin sahibi olan arkadaşının, evli olan genel müdürünü, bir mekânda karısını aldatırken görür ve arkadaşını ikaz eder. ''Bu adama dikkat et! Karısını Aldatan, herkesi Aldatır!''

Çok geriye gitmeyeceğim. 30 Mart yerel seçimleri öncesi CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin Bey katıldığı bir TV programında, AKP'nin oy oranını 45 - 49 bandında açıklayan, anket firmalarına ateş püskürmüş ve ''Elimizde Uluslararası bir ilaç firmasının anketi var. Orada ki sonuçlara göre AKP %32, CHP ise %30 oranın da oy alıyor!''

Yine 13 Temmuz da, bu sefer Cumhurbaşkanlığı seçimi için yapılan bir anketi, bir diğer CHP Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray İzmir İl Başkanlığında yaptığı basın toplantısıyla, kamuoyu ile paylaşıyordu. ''Anketler gerçekçi değil! Bizde ciddi anket firmalarıyla çalışıyoruz. Yaptırdığımız son ankete göre, Başbakan ile Ekmeleddin Bey arasında ki puan farkı yüzde 2'ye düşmüş durumda. Ekmeleddin Bey, %38,1 Başbakan %39,8 gözüküyor''

12 yıldır yapılan bütün seçimlerden önce, Hükümet kanadının yaptırdığı anketlere, Muhalefet hep itiraz etti. MHP Genel Başkanının sözleri arşivlerde. Buradan yola çıkarak, tabanlarda hakarete varan yorumları izledik. Verdiğim 2 örnekte ki gibi kendi anketlerini taraftarıyla paylaştılar. Ve kendilerine güvenilmesini isterken, Hükümetin anket sonuçlarına güvenilmeyeceğini ilan ettiler.

Sonuç ne oldu? 12 yıldır yapılan, 9 seçimde Kim kimi aldattı? Kim seçmene ve Parti tabanına doğru tahminleri iletti?

Son seçimde, 13 milyon kişin oy kullanmadığını görmeden, ilk defa tahminin de 5 puanlık bir şaşma olan (%57 vermişti) Tarhan Bey'in KONDA'sını günah keçisi ilan etmek ne kadar doğrudur? Ne kadar bilimseldir? Önceki seçimleri noktasına kadar bilen bir firmayı ağır eleştirebiliyorsak, Her seçimde bizleri aldatanları ne yapacağız?

14 Siyasi partinin ve paralel yapının destek verdiği bir adaya karşı, tek başına mücadele veren ve kazanan birisinin, bu kazançtaki tek sorumlusunu KONDA olarak gösterenler seçmeni ve tabanlarını yine aldatanlar olurlar!

Ülke siyaseti yeni tartışmalara gebe. Başta Liderler olmak üzere, politikaları, anlayışları, kısaca her şey tartışılacak. Benim gözümde Karısını aldatan adamla, seçmeni aldatan arasında hiçbir fark yoktur! Sizlerden ricam, hesap sorarken, tartışırken bu konuyu da gündeme getirmenizdir.


Şenol ŞEN

Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.02 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir