ASİTANE (Şenol ŞEN)

HUKUK VE GUGUK

[email protected]
HUKUK VE GUGUK
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Dünya’da gündemi bu kadar seri değişen bir ülke herhâlde yoktur. Bir ay önceki gündemi hatırlayanımız var mı acaba? Güya bu hafta AKP’ nin kapanma davasıyla ilgili görüşlerimi yazmaya niyet ederken birden ulusalcı çevrelerin ağabeylerine Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltılar geldi ve gündeme oturdu. Belki bu yazımın yayınlanana kadar başka bir olayın olması ile bayatlama ihtimâli bile var!

Ben Türkiye’nin kaderinin Danıştay saldırısının failinin üzerine atlayıp, yakalayan adaşım polis memuru sayesinde değiştiğine inanıyorum. Soğuk savaş dönemi kalıntısı, Gladio ve kontrgerilla tipi yapılanmaların ülkemizdeki uzantıları bu olaydan sonra tarihin tozlu sayfalarında yerini alacaktır. Başbakanın son ABD gezisi sırasında zıvanadan çıkan “ABD’nin iyi çocukları”nın kalemi bizzat ağababaları tarafından kırıldı. Olaya ülke içi ideolojik ayrışmanın bir ürünü olarak bakarsak doğru tespit ve teşhis yapamayız. 1999'da başlayan bağırsak temizleme operasyonunun bu son halkası tabidir ki burnumuzun direklerini sızlatacak kokular yayarak yapılmaktadır. Tabi Lağman yapılanlarında feveranları arasında..

Daha bir hafta önce hukuk diyenler,bugün hukuka guguk demeye başlamıştır. AKP’ye dava açan savcı o gün alkışlanırken,kendilerine dava açan savcı tu-kaka ilân edilmektedir. En komiği de “yargının siyasallaştığı” iddialarıdır! Dönemin Adalet Bakanı sn Moğultay’ın Yargıya yaptığı 5 bin tane atamaya gelen tepkiler üzerine “Ne yani,ülkücülerimi atayacaktım..” sözleri hafızalarda tazeliğini korurken, emekli olan olmayan bir çok yargı mensubunun seçimlerde hangi partimizi aday olarak tercih ettiği meydanda dururken, kayda değer hiçbir atama yapmayan AKP’nin yargıyı nasıl bir sihirli değnekle siyasal taraftara dönüştürmeyi başardığı da merak konusudur.
 
Kapatma davasına gelince. Düğmeye dışarıdan mı,içeriden mi basıldığı önemli. Şayet bu son olayda ki ifadeler, yazılan ve çizilenler doğrultusunda, içeridense AKP kapanmaz! Ama ABD’nin İran ve Afganistan operasyonları için aradığı desteğe direnen Asker ve Hükümet bir engel olarak görünüyorsa kendi evladını boğmakta bir beis görmeyecektir.
Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.02 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir