ASİTANE (Şenol ŞEN)

Fenerbahçe - AKP Rotasyon - Revizyon.

[email protected]
Fenerbahçe - AKP Rotasyon - Revizyon.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Partilerimizin meclis adaylıkları için hazırladıkları listelerin, 18 Şubat’ta belli olması ile birlikte seçim heyecanı bir kat daha arttı. Kanuni süreç kesinleşmese bile, üç aşağı beş yukarı belirlenen adaylarla seçimlere gideceğiz. Listeleri incelediğimde bana en ilginci  AKP’ nin  listesi geldi. 3 isim hariç bütün adaylar yenilenmiş. Kısaca kapsamlı bir revizyona gidilmiş.

    

Geçen sezon şampiyonluğun en büyük adaylarından olan Fenerbahçe üç kulvarda rakipleri ile mücadele verdi. Avrupa’da gururumuz oldu. Ne yazık ki çeyrek finalde elendi. Akabinde Fortis  Kupasından da elendi. Elinde bir lig kalmıştı. Ezeli rakibi Galatasaray’ın nefesini ensesinde hissederek son haftalara beraberce  girdiler. Başarılı teknik adam Zico, ilk geldiği sene takımını şampiyon yapmış, ikinci senesinde Avrupa’da tarih yazmış ve takımını da ligde son haftalara girildiğinde şampiyonluk potasına sokmuştu. Fenerbahçeliler şampiyonluğa kesin gözüyle bakıyorlardı. Ta ki kendi evinde oynadığı Bursa maçına gelinceye kadar!

 

2004 yılındaki yerel seçimler, AKP’ nin Üsküdar’da ki ilk tecrübesiydi. Başbakan’ın evi olması münasebetiyle eş, dost, akraba, arkadaşlık gibi faktörlerle birlikte daha üzerinden iki sene bile geçmeden kazanılan genel seçimlerin sarhoşluğu ile sağlıklı bir liste oluşturulamamıştı. Ama bütün bunların yanında bölgelerinde sevilen sayılan menfaat kovalamayan doğrular adına davası uğruna mücadele eden isimler de yok değildi! Üsküdar’ın merkezinde sevilen ve sayılan aynı zamanda esnafta olan Sadık Albayrak, Mustafa Alemdar gibi siyaseten tecrübeli isimler de yeni listelerde revizyona uğramış.

 

Bursa maçı için stada gidenlerle birlikte, evlerinde maçı izlemek için televizyonlarının karşısına geçenler maç kadrosunu görünce şaşkına döndüler!  3 isim hariç! Bütün kadro Zico tarafından rotasyona uğramıştı. Maçı çevirebilecek, tecrübeli isimler sahada yoktu. Tecrübesiz isimlerden oluşan kadro yüzünden kaybedilen 3 puan Fenerbahçe’nin o sezon ki şampiyonluğuna mâl olmuştu!

 

Makamlar kimsenin tapulu malı değildir. Gelip geçicidir. Hizmet yarışında,  yerinde ve zamanında yapılan rotasyon ve revizyonlar iyidir. Sırf etiket için, avanta lavanta kovalamak için oralara gidenlerin, teşkilâtlarına ve davasına bir gram hizmeti olmayanların temizlenmeleri  güzeldir.

 

Ama,  askeri mantıkla komple yapılan değişiklikler,  küskünlüklere ve kırgınlıklara sebep olacağı gibi, yeni adayların seçilmeleri dahilinde meclis çalışmalarında ki performanslarını da etkileyecektir. Anlaşılan o dur ki, AKP’ de listeler belirlenirken  seçilen üyelerin en az 2-3 yıllarını  alacak tecrübeleri sırasında ki şaşkınlıkları göz önüne alınarak mutlak itaat edecek insanlar olmaları göz önüne alınmış. Ne diyelim, sonları İnşallah Fenerbahçe gibi olmaz.

Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir