ASİTANE (Şenol ŞEN)

TEFRİKA...

[email protected]
TEFRİKA...
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

29 Mart yerel seçimlerine 2 ay kala adaylarımızın  netleşmeye başlaması ile heyecan ve tansiyon giderek yükselmeye başlıyor. Bütün partilerimizin hedefi aynı. Sonuçta bu kadar adayın içinde yalnızca bir tanesi o koltuğa oturma başarısını gösterecek. Başarının ardında bir çok neden olacak. Taktik,strateji, aday kalitesi, performans, diyalog  vb. etkenler başarıyı getiren sebepler olacak. Kaybedenlerde bu etkenleri yerine getiremediği için kaybedecek.

 

Görünen o ki Saadet ve AKP gibi iki muhafazakâr partinin kapışacağı bir seçimi Üsküdar’da hep beraber izleyeceğiz. Her zaman kemik bir oyu bulunan CHP ise performansını yeni açılımlarla zorlayarak, çarpışan iki yumurtanın ikisinin de kırılmasını dileyerek, aradan sıyrılmaya çalışacak. Ülkemizde İstanbul’un nasıl bir önemi varsa, İstanbul’da da Üsküdar’ın bir o kadar önemi vardır. İşte, ilgili ilgisiz herkesin Üsküdar adaylarımızın açıklanmasını beklerken duydukları heyecan bunun en güzel örneğidir. Bir de  Ülkenin Başbakanının ilçemizde ikâmet ediyor olmasını da ilâve edersek, bütün gözlerin seçimde, Üsküdar’ın üzerinde olacağı kaçınılmazdır.

 
Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un bir şiiri benim bu yazıyı yazmama vesile oldu. Dizelerinde şöyle söylüyor vatan şairi. “Girmeden TEFRİKA bir millete, düşman giremez. Toplu attıkça sineler, onu top sindiremez.” Yukarıda belirttiğim etkenlerin yanında bu seçimde Tefrika(ayrılık/lar) etkili olacak. Tabi bunu geniş anlamda düşünmenizi isterim. Fikri, şahsi, menfaate dayalı ayrılıklar seçime damgasını vuracak. Teşkilâtlarını bir arada tutmayı başarıp,sineleri toplu atanlar başarıya ulaşacaktır. Davasına inanları tribünde oturtup, küstürenler, küçük pazarlıklar içerisine girenler,kaçak inşaatlara oyların verilmesi sonucunda yol vereceğini söyleyenler, hizipleşenler, didişenler kaybedecektir.

  

Her seçimde partilerimiz sloganlar üretir. Şimdiden bunun örneklerini sitemizde görmeye başladık. Ben de yukarıda ki dizelerde ufak bir değişiklik yaparak katkı sağlamak isterim. “Girmeden tefrika Teşkilâtlara, birliğiniz zedelenmez. Toplu attıkça sineler bu Seçim kaybedilmez.” Şimdiden bütün partilerimize ve adaylarına yapılacak seçimlerde başarılar dilerim. Kazanan, Üsküdar ve Üsküdarlılar olsun…
Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.02 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir