ASİTANE (Şenol ŞEN)

DEMOKRASİ, NE GÜZEL!

senolsen_@hotmail.com
DEMOKRASİ,NE GÜZEL!
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dünkü Sabah gazetesinde(16.03.2008) bir haber AKP ile ilgili haberlerin arasında kaynadı ve gazetede küçük bir haber olarak yayınlandı. Buyurun beraber haberimizi bir okuyalım. “8'inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın yeğeni, Korkut Özal'ın oğlu Mehmet Murat Özal'ın(53), uygulama yapan trafik polisinin dur ihtarına uymayarak yönetimindeki otomobille kaçtığı öne sürüldü. Kovalamaca sonucu yakalanan ve hakkında yasal işlem yapılan Özal'ın iki yıl önce alkollü araç kullanmaktan ehliyetine el konulduğu ortaya çıktı.”

 
Sayın Korkut Özal öncelikle Üsküdarlı bir hemşerimizdir.Ülkemizde siyasal İslâm’ın öncülerinden olup,12 eylül öncesi bakanlık yapmış,AK Partinin kurulmasında fikir babalığı yapmış ve Uluslararası ilişkileri sayesinde Tayyip Bey’in yasağının kalkmasında ki en önemli  kişilerden birisi olmuştur. Rivayet odur ki merhum Turgut Özal baba Bush ile görüşmek istediğinde iki aracıdan geçerken, Korkut bey direk görüşebiliyormuş.
 
Bütün bunları şunun için anlatıyorum. Ömrünü İslâm’a adamış bir insanın oğlunun alkollü araba kullanması veya polisten kaçması benim için haber niteliği taşımıyor. Şeriatı getirmek ve Laik rejimi yıkmak adına Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısının Ak parti adına açmış olduğu kapatma davasıyla ilgili haberle bu konuyu birleştirdiğim zaman benim için haber niteliği taşıyor. Bu benim için sadece bir örnek.Bu partinin diğer üyelerinin, en yakınlarının bile ne Laik rejimin hoşuna gidecek tutum ve davranışları var. Meselâ,kuruculardan olan sayın Cüneyt Zapsu’nun eşi daha geçtiğimiz aylarda başları açık,ve kot pantolonu ile CUMA NAMAZI kılmadı mı? Osmanlı’da bile 750 yıl o anladığınız mânâda bir şeriat rejimi yaşanmamışken,hepsi CUMHURİYET çocuğu olan ve Cumhuriyetin maddi ve manevi nimetlerinden istifade edenler mi LAİK rejimi yıkacak, ŞERİATI getirecek? Cemil İpekçi’nin söylediği gibi 750 yıl efendi olanlar,bu saatten sonra mı KÖLELİĞİ kabul edecek?
 
Sayın savcım, “yanlış zaman yanlış mekân” derler ya öyle bir duruma düşürdünüz memleketi. Mücahitken Müteahhit olanlardan bu rejime bir zarar gelmez merak etmeyin! Bu konu aylarca tartışılacağı için nedenlerini de haftaya bırakalım isterseniz. 
 
 
Puan Ver 3Puan Ver 3Puan Ver 3Puan Ver 3Puan Ver 3
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım

GOOGLE ÖZEL ARAMA

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Sabah
Milliyet Star
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : info@uskudar34.com
Bu sayfa 0.13 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.