ASİTANE (Şenol ŞEN)

AKP'ye Verilen Oyuncak!

[email protected]
AKP'ye Verilen Oyuncak!
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Geçen sene bu zamanlarda hararetli bir şekilde Cumhurbaşkanlığı adayını tartışıyordu kamuoyumuz. 27 Nisan E muhtırası, Meclisteki 367 yeter sayısı ortalığı toz duman etmişti. Bu arada sayın Başbakan Kumkapı balıkçılarına kadar gidip, aday konusunda görüş alırken, Ana muhalefet partisi Başkanına cevaben de “Ellerine bir oyuncak verdik oynuyorlar!” demişti. Tabi 22 Temmuz’la birlikte %47 lik bir oyu cebine koyup, akabinde Cumhurbaşkanınıda seçtirince ortalığın güllük gülistanlık olacağını zannetti.

Osmanlı padişahları büyük adamlarmış doğrusu. 26 milyon kilometre kareye hükmedip, Dünya’yı titretirlerken, Cuma selâmlığında cebinden para verip tuttuğu adamları kendilerine Gururlanma Padişahım senden büyük Allah var!” diye bağırtıp, nefislerini kontrol altına almaya, makamın büyüsüne kapılmamaya ve adaletli olmaya çalışırlarmış. Şimdi bırakın bu söylemi, en ufak bir eleştiriye bile tahammül gösterilmediği gibi, sayın Başbakan’ın etrafı Yürü! en büyük sensin” diyenlerden geçilmiyor. Hâl böyle olunca etraflarında timsah gibi gözyaşı döken derin devletin adamları iyi, kötü gün dostları da derin devletin adamı oluyor.

“Su uyur düşman uyumaz”  atasözünden yola çıkarak, rakipleri de boş durmadı. Rövanşta sayın Başbakan kucağında bir oyuncak buldu. Hem de içine bomba konulmuş bir oyuncak! Sayın Başbakan bu oyuncağı imha etmekle meşgulken, bir de üstüne sağlı sollu yumruklar yemeye başladı. Yaşadıkları ve yaşadıklarımız 28 şubat’ta gördüğümüz senaryodan farklı değildi! Biz bunları görürken maalesef o bunu görmüyordu.

%47 lik desteği veren ne medyaydı, ne bürokrasiydi, nede patronlardı! arkasında tek bir güç vardı, oda halkımızdı. Halkımız niye bu desteği verdi? Halk istikrar istiyor, huzur istiyor, ekonomik refah istiyor. Geçmişte yaşadığı Demirel, Ecevit, Erbakan, Türkeş arasında yaşanan, Ülkeye yaramayan içi boş tartışmalardan bıkıp usandığı, yeni hareketi farklı gördüğü için bu büyük desteği verdi. İstanbul’da ticaretin kalbi sayılan bir Sultanhamam bir Perşembe pazarı ve diğer bölge esnafı kan ağlamaktadır. Günde onlarca esnafla görüşüyoruz. Büyük bir şekilde destek verenler bile isyan etme noktasına geldiyse bu bomba yüklü oyuncak patlamasa bile hedefine ulaşmıştır. Zaman savunma yapma zamanı değil, Halkın ve esnafın rahatlamasına yönelik çalışmalar yapma zamanıdır. Aksi, kılavuza gerek olmayan köyün görünmesinden farksızdır.

Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir