ASİTANE (Şenol ŞEN)

Sayın Süleyman Soylu; Teşkilatın Hedefi 2023 mü?

[email protected]
Devletimiz, bağırsak temizleme operasyonuna AKP kurulmadan önce başladı. Bu 3 aşamalı bir projeydi. Tayyip Erdoğan liderliğinde ki 12 yıllık süreç ikinci aşamaydı. Ahmet Davutoğlu ile birlikte üçüncü aşama başlatılıyordu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

SAYIN SÜLEYMAN SOYLU;

TEŞKİLATIN HEDEFİ 2023 MÜ?

Devletimiz, bağırsak temizleme operasyonuna AKP kurulmadan önce başladı. Bu 3 aşamalı bir projeydi. Tayyip Erdoğan liderliğinde ki 12 yıllık süreç ikinci aşamaydı. Ahmet Davutoğlu ile birlikte üçüncü aşama başlatılıyordu.

Hedef, 2023, 2053 ve 2071'di. Bu 3 aşamalı proje, son 12 yılda rakip firmaların dışarıdan ve içeriden yaptıkları müdahalelerle sekteye uğratılmak istendi. Fakat bütün bunlar, Devletimizin kudreti, Milletimizin ferasetiyle aşıldı.

Lakin bu Ülkede 150 yıldır köşe başlarını tutanlar, öyle kolay kolay teslim olmaya da, mücadeleyi bırakmaya da niyetli değiller. 2023'e giden yol, 2015 Haziran seçimlerinden geçer.

Devletimiz, hedeflerini belirlemiş, AKP üst yönetimi bu hedeflerle doğrultusunda şekillenmişken, acaba Teşkilatlar bu hedefe ne kadar hazır? Bu hedeflerin ne kadar bilincinde?

Siyaset bir bütündür. Tabi ki, teşkilat mensubu her bireyden bir Ahmet Davutoğlu derinliği bekleyemeyiz. Ama üst yapıya lojistik destek sağlayacak, Devletin ve Milletin âli menfaatlerinden haberdar, Bu büyük hedeflerin bilincinde teşkilat mensuplarının olması gerekir.

Peki sizce durum böyle midir? Bence değildir. Kurulduğu yıllara ve bugüne baktığımızda, insan kalitesi, üst yapıya paralel bir gelişme kaydetmemiş, bilakis düşüş sergilemiştir. Örneğin benim mahallem de, mahalle teşkilatının 14 kişisinin 10'u üniversite mezunuydu! Mahalle başkanı 2 üniversite bitirmiş, hukuk biriminden sorumlu arkadaşımız Avukattı!

Yanlış duymadınız. İlçe teşkilatından bahsetmiyorum. Mahalle teşkilatından bahsediyorum.

Kitabı ortadan okuduğum için pek sevilmem. Ama doğruları söylemekten ise bir gram şaşmam!

12 yıl önce, seçim arifesinde 1500 kişilik anket çalışması yapan, mahalle faaliyetlerini anlatan bir site kuran mahalle teşkilatından, İlçe başkanı hakkında bel altı konuşmalar yapıp, onu itibarsızlaştırmak için kapı kapı dolaşan İlçe Kadın Kolları yöneticilerine ve Belediye ile arasını iyi tutup, içinde bulunduğu İlçe yönetimini tasfiye etme çalışmalarının içerisinde olan yöneticilere geldiysek, 2023 hedefinden bahsedebilir miyiz?

Buna sadece, kokuşmuşluk, çürümüşlük, dejenerasyon vs. deriz. Yukarıda birileri gecesine gündüzüne katıp koştururken, aşağıda birileri, seçmenleri kadar dava şuurunda olmaz, köylü kafasıyla şehirde siyaset yapmaya kalkar, büyük ideallerin değilde, küçük işlerin peşinden koşarsa, bu yapıyla hedeflere ulaşmak biraz zor görünüyor!

Eski Başbakanın, yeni Cumhurbaşkanının ilçesinde 30 Mart ve 10 Ağustos seçimleri her ne kadar kazanılmışsa da, sonuçların buna rağmen az bir farkla olması, 2015 seçimleri için tehlike çanlarının çaldığının göstergesidir.

Biz yereliz. Yereli biliriz. Ama İstanbul başta olmak üzere geneli de takip ederiz Sayın Soylu. Kısır çekişmelerle işimiz olmaz. Hele hele kişilerle hiç olmaz! Zaten yazımızın giriş bölümünden maksadımız hasıl olmuştur umarım. Bugün iktidar da CHP olsa, MHP olsa, HDP olsa, Milletin ve Devletin menafaatleri uğruna, aynı yanlışları gördüğümüzde, aynı yazıyı yine kaleme alırız. Bizim için baki olan Devletimizdir.


Şenol ŞEN

Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir