ASİTANE (Şenol ŞEN)

Kepaze Mustafa

[email protected]
Allah rahmet eylesin... Semtimizde yaşamış bir büyüğümüzdür Kepaze Mustafa.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

KEPAZE MUSTAFA

Allah rahmet eylesin... Semtimizde yaşamış bir büyüğümüzdür Kepaze Mustafa. Balıkçılık yapardı. Alkol 7/24 vardı. Yiğit, lakabıyla anılır sözü karşısında, Mustafa ağabeyimize neden Kepaze lakabını takmışlardı? O bunu neden kabul etmişti, benimsemişti? Eski Hakemlerimizden Hilmi Ok'un yeğeni, Beylerbeyli Palavra Kamil ağabeyimizde benim gibi merak salmış olacak ki, tarihin birinde, yekten Kepaze Mustafa ağabeyimize soruyu yapıştırı vermiş.

- Abi, sana neden Kepaze diyorlar?
- Mustafa ağabey ''Pislik herifin tekiyim de ondan'' cevabını vermiş.

Soma da yaşanan maden faciası yüreklerimizi dağladı... 301 canımızı kaybettik... Ülkemizde Ulusal yas ilan edildi... Ama bazıları yasımızı bile tutmamıza müsaade etmedi. Hadi kronik muhalefet erbabını bir yere kadar anlarım. 17 ve 25 Aralık darbe girişiminin baş aktörü olan sözde dindar paralelcilere ne demeli?

Hürriyet'in ''Onlar zaten AKP ye oy verdi!'' diyen yazarını, sözde kuvvetli dini delillerle destek veren paralel yazar ise ''Müstahak'' diye yazdı. Neymiş efendim, ''Zalimlere meyletmeyin, destek olmayın, yoksa size ateş dokunur! Kur'ân 11: 113'' ayeti böyle buyuruyormuş!

Kepaze Mustafa ağabeyimizin fazla tüketimden dolayı çocuğu olmuyordu. Kendisinin saygı duyduğu bir başka büyüğümüz ona Dini telkinlerde bulundu. İçkiyi bıraktı. Namaza başladı. Bu arada uzun yıllar sonra eşi hamile kaldı. Şeytanın işi bu ya! Bir Cuma namazı sırasında, o kadar Cemaatin içinden, onun ayakkabısı çalındı. Bu duruma sinirlenip, kaderine isyan etti. Tekrar bol tüketimli günlerine geri döndü.

Soma faciasını, 657 ye tabi olan 5 bin tane memurun yer değiştirmesine bağlayıp... ''Zalimin, Mazluma Zulmü'' olarak görüp... Seçimde yaşadıkları hezimetin acısını fırsat bilerek, Ayet ve Hadis soslu, içlerinde ki kini kusma malzemesi yapanlar... Acıyı fırsat bilenler... Ölümler üzerinden hesaplaşanlar ve de bunu ''Zaman, kardeşlik Zamanı'' sloganıyla yapan, kime hizmet ettiği belli olmayan... Gözünü hırs bürümüş... Kibir timsali sözde Müslümanlar şunu bilsin...

AKP bugün var, yarın yok... Tayyip Erdoğan bugün var, yarın yok... Siz zannediyorsunuz ki, partiler, siyasiler gidici, lakin biz bakiyiz... Biz, O günü sabırla bekleriz... Tekrar şanlı günlerimize geri döneriz...

Bilmelisiniz ki; Kendinden başka kimseye zararı dokunmayan Kepaze Mustafa nın Kepazelikleri, sizlerin Kepazelikleri yanında solda sıfır kalır... Sizin bu kepazelikleriniz, Müslüman Türk Milletiyle aranızda onarılamayacak yaralar açmıştır. Köylü ile Yılan hikâyesinde ki gibi... ''Sende bu evlat acısı, bende ise bu kuyruk acısı olduğu müddetçe bir araya gelemeyiz!'' Bari eski güzel günlerin hatırına Kepazeliklerinize bir son verin, Milletin gözünde iyice küçülmeyin...


Şenol ŞEN

Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.02 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir