ASİTANE (Şenol ŞEN)

Testi Çatladı!

[email protected]
Evet... Öncelikle Kazananı tebrik edeceğiz... Hilmi Türkmen bu yarıştan birinci çıkmıştır. Üsküdar'ın Şehr'i emini olmuştur. Hayırlı ve Uğurlu olsun.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

TESTİ ÇATLADI!

Evet... Öncelikle Kazananı tebrik edeceğiz... Hilmi Türkmen bu yarıştan birinci çıkmıştır. Üsküdar'ın Şehr'i emini olmuştur. Hayırlı ve Uğurlu olsun.

Üsküdar'ımız kıran kırana geçen bir seçime şahit olmuştur. 5 Kasım tarihli, ''Üsküdar, CHP Adayları'' başlıklı yazımda belirttiğim gibi, Üsküdar'ın değişen demografik yapısı, Siteleşme, CHP örgütünün ve Adayının sıkı çalışması, Başbakan'ın ilçesini gerçekten alma isteği bu az farklı sonucu doğurmuştur.

AKP kanadından dostlarımızla yaptığımız görüşmelerde, yapılan ittifaklar, CHP adayının eski Müftü olması, Medyada AKP aleyhine yapılan kampanya vb. nedenler oylarını arttırmalarına rağmen, bu az farklı galibiyetin nedenleri olmuş.

Hilmi Türkmen'i 20 yıldır tanırım. Son söyleyeceğimi, şimdiden söylemek isterim. Hilmi Bey ateşten gömlek giymiştir! Hani eskilerin tabiriyle, ''Testi kırılmadan'' kendisini ve AKP'yi ikaz etmek isterim.

Şartlar her ne olursa olsun, AKP teşkilatı yatsın kalksın 17 Aralık sürecine ve seçimden üç gün önce sanal âleme düşen, Dış İşleri'nin dinlendiği ses kayıtlarına dua etsin. Bütün yurtta olduğu gibi, seçmen bu operasyonu Devlete karşı algılamış, sandığa koşarak büyük bir katılımla destek vermiştir. Çünkü 12 yıllık süreçte bu kadar zayıf, çalışmayan, durumun ciddiyetinden uzak, bir AKP teşkilatını hiç görmedim. Tabi ki AKP kendi içinde her şeye rağmen Başbakan'ın ilçesinde ki bu az farkın nedenlerini sorgulayacaktır. Bana göre ise durum tespiti şöyledir.

Öncelikle Üsküdarlı her seçim de türlü bahaneler ile yapılan aday değişikliğinden rahatsızdır. Sonrasında Meclis üyelikleri için belirlenen aday isimlerinin önceki seçimlere göre zayıf kalmasıdır. Belirlenen adayların istisnalar hariç, çalışmamasıdır. Zaten seçim sonuçlarına baktığınızda bu memnuniyetsizliği göreceksiniz. Başkanla, meclis üyeleri arasında ki oy farkı 6 bin dir! Örneğin, ilk sıralarda bulunan ve Başbakan'a yakın olduğu iddia edilen bir adayın. ''Zırt pırt beni çalışmalar için çağırmayın kardeşim işim gücüm var. Paramızı verdik. Daha ne yapalım!'' şeklinde ki kibir kokan sözlerinin yanında, yerini garantilemenin vermiş olduğu ciddiyetsiz yaklaşımı... Listede son sıralarda kalanın, ''Beni zaten seçilemeyeceğim yere koydunuz!'' diyerek isteksiz, naz piyaz halleri! İlçe ve Mahalle teşkilatlarında insan ve çalışma kalitesinin düşmesi!

Oysa bu Devlet 2023 ve 2071 vizyonunu, AKP eliyle gerçekleştirmenin planlarını yaparken ve Başbakan bu plan dâhilinde mücadele ederken, Bu vizyondan ve misyondan bi haber, küçük hesaplar peşinde koşan, küçük insanların Önce Başbakan'a sonra da Üsküdarlılara vermesi gereken bir hesabı mutlaka olmalı!

Kısık sesiyle cansiperane sahada mücadele eden bir Lidere sırtını dayamakla bu işler olmaz! O, nasıl olsa çalışıyor, biz dalgamıza bakalım anlayışı, Uhud'ta ganimet peşine düşen 40 okçunun anlayışıdır! Basında her ne kadar, ''Başbakan Ankara'nın seçim sonuçlarını Kısıklı'da ki evinde bekliyor!'' şeklinde haberler çıksa da, işin aslının ''Üsküdar'ı'' beklediği şeklinde olduğudur. Aldığım duyumların, Başbakan'ın Üsküdar'daki bu duruma bir hayli celallendiğidir!

Hilmi Başkana burada çok büyük iş düşüyor. Daha şimdiden etrafını, görevden alınmış eski bir başkanın ekibinin kuşattığı kulislerde konuşuluyor. Hilmi Başkanın ihtiyacı olan, rant peşinde koşan Müteahhit tayfa değil! Avantacı tayfa hiç değil! Ekibini; Devletin ve Başbakanın projesi olan, 2023 ve 2071 e taşıyacak vizyona ve misyona sahip, çok çalışacak, Üsküdar'a yenilikler katacak, Gençleri kazanacak, projeler üretecek, eskinin değil yeninin yüzleri olanlardan kurup, yola devam etmezse, bu seçimlerde çatlayan testinin kırıldığına hep beraber 2019 seçimlerinde şahit oluruz!

Hani dedik ya biz eski dostunuz diye... Yaldızlı kelimelerle dolu, kazanana cila çeken bir yazı kaleme almasını da bilirdik. Ama böyle bir yazı yazmak bize yakışmazdı... Zaman, acı söyleme zamanı... Şimdiden kayıtlara geçsin istedim.


Şenol ŞEN

Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir