Yalçın SOYSEVİNÇ

Üsküdar'da seçim...

[email protected]
Üsküdar'da seçim...
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Çevremde ki CHP 'liler neden böyle yükleniyorsun CHP 'ye diye bana şikayette bulunuyorlar... Seçimi kaybetseler bizden bilecekler sanki... Tabi ki tarafız ama yazılarımızı tarafsız yazmaya çalışıyor yorumlarımızı kimseyi hırpalamadan yapmaya çalışıyoruz.

 
Ben istemem mi? Üsküdar'da başarılı bir biçimde yürütülen Adalet ve Kalkınma Partisinin seçim çalışmalarına yakın bir çalışmanın muhalefetin birinci partisi tarafından yapılmasını. Ama olmadı Chp adayı Sema Barlın geç açıklanmasının yanında Üsküdar'da tanınan birisi değildi. Başarılı iş kadını olarak sunulduğu için iyi bir tanıtım yapar diye bekleniyordu. Şubat ayının ortasında birde ilçe yönetimi ve başkanı ile sorunlar çıkınca seçim çalışmaları iyice akamete uğradı. Hala merak ediyorum hangi argümanlarla Sema  Barlın'ı Üsküdar’dan belediye başkan adayı olarak gösterdiler. Chp'li kadınların kimilerinden başka çalışan görülmüyor etrafında. Vatandaş adayı tanımak istiyor bize soruyor yerel basın mensubu olarak biz tanımıyoruz ki ne diyelim.
 
Adalet ve Kalkınma Partisinin adayı Mustafa Kara önseçimde en çok oyu alan aday olması sebebiyle tüm parti örgütü çalışmalarına katıldı destek verdi. Tanıtımını üst seviyelerden yaparak bir adım öne geçti. İyi insan ilişkileri kurdu Üsküdar’ı tanımasının da verdiği güvenle her ortamda düşüncelerini insanlara aktardı. Geçmiş beş yılda kurulamayan halkla ilişkileri kuracağını geliştireceğine söz vererek ve projeleri ile sivrildi.
 
Saadet Partisi adayı Yılmaz Bayat ise erken açıklanan adaylığını ve Üsküdar'ı Üsküdarlıyı tanımasını avantaja çevirerek başarılı insan ilişkileri sayesinde klasik parti çalışmasının üzerine çıktı. Düşük bütçe ile nasıl etkin çalışma yapılabileceğini gösterdi.
 
Dsp adayı Levent Kırca da seçim yarışında her gittiği yerde ilgiyle karşılaştı bakalım bu ilgi oylara yansıyacak mı? Meclis adayları göz dolduruyor. Yapılan tanıtımların ve projelerin insan ilişkilerinin nasıl kurulduğuna  göre ve adayın seçmen gözünde oluşturduğu algıya göre oy alacaklar ona göre birisi ipi göğüsleyecek.
 
Ben seçmenlerin makarna kömür alarak oy kullandığına inananlardan değilim.Seçmen aday olanın bu işi yapıp yapamayacağına ve kendi sorunlarına nasıl yaklaştığına bakarak oy kullanıyor.
 
Çengel 'de, Bahçelievler 'de, Küçüksu 'da ,Güzeltepe 'de,Mehmet Akif 'de Yavuztürk 'de muazzam çekişmeli muhtarlık yarışları yaşanıyor. Muhtarlık seçimleri sayesinde sandıklara katılım ve sandık örgütlenmesi de üst seviyede olacak diye bekliyorum…
 
Üsküdar bazında tüm seçim çalışmalarını takip ettiğim için çok yönlü ve hızlı değerlendirmeleri yapabiliyorum. Tüm siyasi partilere ve partililere başarılar diliyorum…
Puan Ver 4Puan Ver 4Puan Ver 4Puan Ver 4Puan Ver 4
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir