Yalçın SOYSEVİNÇ

Olimpiyatlar bitti yenisine bakalım

[email protected]
2012 Londra olimpiyatları bitti.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

2012 Londra olimpiyatları bitti. Çok sporcu ile katıldık bu olumlu idi kadın sporcu oranımız yüksekti bu da olumlu bir durumdu ama gel gör ki sonuçlar 73 milyonluk nüfusa yakışmadı.

Neyse ki atletizm de 1500 metre yarışında Aslı Çakır ve Gamze Bulut altın ve gümüşe uzanarak bizleri sevindirdi. Olimpiyatlar ülkelerin gücünün görücüye çıkması gibi bir durum bana göre. İngiltere?nin 600 sporcu ile katılması yıllardır buna hazırlanmasının göstergesi.

Biz neden başarılı olamıyoruz diye kafa yoran çoktu bende yordum. Bazı saptamalarımı paylaşmak istedim. Biz çocuklarımızı SBS lerde ÖSYS'lerde heba ediyoruz. Spora yönelmesi derslerini aksatır diye düşünüp onları teşvik etmiyoruz.

Çocukları spora teşvik ettiğimizi düşünelim aileler olarak üzerimize düşeni yaptığımızı düşünelim. Ya okulların durumu okullarımızın hepsinde Spor akademisi mezunu pırıl pırıl genç beden eğitimi öğretmenleri var ve bunların hepsinin uzmanlık dalları var. Okulları spor salonları ile donatmalıyız. Hem çocuklarımıza hem öğretmenlerine fırsat vermeliyiz.

Belediyeler bazında ise Üsküdar Belediyesi üzerine düşeni hakkıyla yaptı ve bir sporcusunun olimpiyatlarda Altın madalyaya uzanmasında pay sahibi oldu. Diğer 38 belediye ne iş yapar Futbol kitlelerle yakınlaşma aracı anlıyorum fakat Belediyelerin futbola gösterdiği ilgiyi diğer branşlara da göstermesini dillendirmeliyiz. Başta İstanbul Büyükşehir belediyesi olmak üzere tüm ilçe belediyeleri atletizm de olsun yüzme de olsun güç sporlarında olsun belli dalları paylaşmalı ve acilen sporcular yetiştirmeye başlamalı. Başarılı gençleri bulmalı onlara çalışacak maddi manevi ortam sağlamalı.

Yüz bin subay astsubay yüz binlerce polis var bunları atıcılık dallarında yarışırken neden göremiyoruz. Askerlik yapan yüz binlerce genç arasında eminim ki gizli bir sürü yetenek var onlar da keşfedilmeli önleri açılmalı. Bilgi sistemi kurulmalı paylaşmalı ve tüm okulları belli branşların yapıldığı merkezler haline getirmeli. Yoksa Afrika dan ithal sporcu ile bu işler yürümez.


Yalçın SOYSEVİNÇPuan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir