Yalçın SOYSEVİNÇ

2011'den beklentilerim

[email protected]
Ülkemiz için huzur, mutluluk ve refahın egemen olacağı bir yıl olmasını diliyorum. 12 Haziran'da genel seçimler yapılacak bunun yarışının da sonucunun da demokratik olmasını diliyorum.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et
Ülkemiz için huzur, mutluluk ve refahın egemen olacağı bir yıl olmasını diliyorum. 12 Haziran'da genel seçimler yapılacak bunun yarışının da sonucunun da demokratik olmasını diliyorum.

İstanbul için ise beklentim 3.köprünün orman alanlarında değil daha yakın bir yerden işe yarayacak bir noktadan geçilmesi kuzey ormanlarımızın korunması. O kadar uzayacak bir yolun köprünün kullanılmasını engelleyeceğini çevresini yapılaştırmaktan öteye bir anlamı olmayacağını düşünüyorum.

Üsküdar'la ilgili haberlerimizin içinde de göreceğiniz gibi Marmaray son hızla sürüyor. 2011'de inşaatlarında ilerlemeler göreceğiz. Üsküdar meydan düzenlemesinin ise başladığını umarım önümüzdeki sene müjde olarak veririz.

Çengelköy'de bekar deresi çalışmaları başladı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir TOPBAŞ, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa KARA ile beraber inşaatı törenle başlattılar. Artık Çengelköy'ü su basmayacak köklü bir çözüm bulunması memnuniyet verici.

Çengelköy'de halkın spor yapabileceği bir tek alan yok. Güneş Sigortanın arazisi yıllardır boş boş duruyor. Bu arazinin İBB'ye devir edildiği haberini aldık. Umarız burası yürüyüş alanı olan çocuk parkı, bir süs havuzu ve benzeri yeşil alanla bakımlı güzel bir yere dönüşür. Bugüne kadar imarı olmayan arazi bir anda binalarla dolmaz halkın yararına bir yer haline getirilir umarım.

Kuzguncuk'ta 17.000 m2'lik bir alan var imar durumu 6.000 m2 okul kalan alan yeşil alan. Ancak burası Vakıflar İdaresinin tasarrufunda. Kiracısı Akdere Peyzaj'a çık demiş, yap işlet devret usulüyle bina yapmak istiyorlar. Bölgede yaşayan insanlar ve Üsküdar'lı çevreciler Üsküdar Belediyesinin desteğiyle ve İBB'nin desteğiyle bu güzel alanın yeşil alan olarak düzenlenmesini istiyorlar. Ben Başkanımız Mustafa KARA'nın Validebağ Korusu ile ilgili duyarlılığını ve bölgeyi SİT alanı ilan ettirerek nasıl koruma altına aldığını biliyorum.

Kuzguncuklularla da benzeri bir uygulama ile İlyanın bostanının yeşil alan olarak kazanmak istiyorlar. Kahraman bostan yapılaşmaya karşı diye bir kampanyaları var desteklenmesi gerek.

2011 yılında Üsküdar Belediyesi'nden beklentim kenar köşe demeden 3-5 m2'lik yerlerin bile korunması yeşillenmesi...


Yalçın SOYSEVİNÇ

Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.02 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir