Yalçın SOYSEVİNÇ

YEREL SEÇİM VE YEREL BASIN..

[email protected]
YEREL SEÇİM VE YEREL BASIN..
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Sevgili okurlarım. seçimlere bir oy kala yazımı kaleme alıyorum. İstanbul Büyükşehir Belediyesi adayları arasında AK Parti adayı tecrübeli Kadir TOPBAŞ ile CHP’nin muhalefet çizgisini yükselten Kemal KILIÇDAROĞLU yarışı kızışarak sürüyor.

 

Kemal KILIÇDAROĞLU’nun oylarının arasında sadece CHP oylarının olmadığı muhalefetin pek çok kesiminden destek olduğu görülmektedir. Diğer partilerin çok güçlü adaylıkları olduğu halde ikili bir seçim olacağı görülüyor.

 

Üsküdar Belediye Başkanlığı seçiminde ise AK Parti ile CHP arasında olacağını düşündüğüm yarışma AK Parti adayı Mustafa KARA ile Saadet Partisi adayı Yılmaz BAYAT arasında geçtiği izlenimi almaktayım.

 

AK Parti adayı Mustafa KARA çevresindeki gönüllüler ordusu ile seçim işleri koordinasyon merkezi ile, mahalle örgütlenmeleri ile, hemen hemen her mahallede açılan seçim büroları ile, internet sitesi ile, basın bürosu ile, sivil toplum örgütleri ilişkileri ile çalışmalarını önde götürüyor. Seçim sloganı “Birlikte yöneteceğiz. Çünkü Üsküdar’ı bir kişi, beş kişi yönetemez diyor. Tüm sivil toplum örgütlerine kulak vereceğiz, beraber yöneteceğiz diyor”.

 

Saadet Partisinin tecrübeli ismi Yılmaz BAYAT aylar öncesinde açıklanan adaylığı ile S.K.Merkezi ile gönüllüleri ile çalışıyor. Başarılı olduğu insan ilişkileri ile öne çıkıyor.

 

CHP için ise bunları söylemek mümkün değil. Üsküdar’ı bilmeyen, tanımayan bir Belediye Başkanı’nı aday gösterdiler. Eksiği parti çalışmaları yaparak kapatmaları mümkün iken partide de bir çalışma da görülmüyor. Herhangi bir basın bürosu, bilgilendirme yapılabilecek bir internet sitesi hala açılmış değil. Zaten çok geç açıklanmış adayın hiçbir hazırlığı olmadığı anlaşılıyor. Meclis aday listeleri konusunda da huzursuzluk çıktığı yönetimin ağırlıklı olarak yazılmasından dolayı eleştirildiği de gelen duyumlar arasında. Yönetiminde birlik beraberliğin olmadığı partinin seçim başarısı göstermesi bence zor.

 

Ben kadın aday gösterdiğinde CHP’nin yarışta olacağından umutluydum, ama yanılmışım. Bir sorun olduğunda muhatap bile bulamıyoruz.

 

DSP’de ise adaylığı açıklandığında istekli olarak gördüğüm Levent KIRCA’nın televizyondan ve sanatçı yönünden başka hiçbir artısının olamayacağını hissettim. Çünkü hiçbir seçim çalışması yapmıyor. Üsküdar iskelesi ile Selimiye arasında yapılacak seçim çalışmaları barajı bile geçmeye yetmez. DSP’nin artısı Belediye Meclis adaylarının yarısının kadın aday olması.

 

Üsküdar’da MHP ve BBP adayları da yarışta olacaklar. Partilerinin ve adaylarının görüşlerini vatandaşla paylaşacaklar. Üsküdar’da seçim sonuçlarını etkileyecek en önemli bölge Çengelköy, Yavuztürk, Kirazlıtepe, Bulgurlu, Küplüce ve Çamlıca Tepesi çevresi olduğunu seçimlerle ilgilenen herkes bilir. Seçimler sadece para harcayarak kazanılmıyor. Emek sarf edecek insanlar gerekiyor. Çalışacak, koşturacak, güleryüzle evlere gidecek, sokak sokak dolaşacak. Tabi bunun yanında teknolojinin nimetleri bilinecek, tanınacak, kullanılacak değil mi? Bilgi işlem, internet maille bilgi yayma, radyolar tv’ler ama en önemlisi yerel basın.

 

Yerel basında yer almayan aday kendini nasıl tanıtacak? Yerel basın’ın en önemli özelliği belli bir bölgeye ücretsiz olarak binlerce gazetenin dağıtılmasıdır. (Çengelköy Gazetesi aylık 6000 adet dağıtılır, bu çok iddialı bir rakamdır.)

 

Esnafa kahvelere berberlere dağıtılan bu yerel gazeteler tirajının çok üzerinde insanla buluşurlar.  Üsküdar’da topu topu dağılan 4 adet gazete var. Bunları tanıtımda kullananlar hep bir adım öne geçecekler.
 
 
Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.02 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir