Yalçın SOYSEVİNÇ

Çengelköy Bir Markadır

[email protected]
Çengelköy Lisesi 2009-2010 ''En Kaliteli Okul'' yarışmasında tüm gereklilikleri yerine getirerek En Kaliteli okul ödülünü almaya hak kazandı.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et
Çengelköy Bir Markadır

Çengelköy Lisesi 2009-2010 ''En Kaliteli Okul'' yarışmasında tüm gereklilikleri yerine getirerek En Kaliteli okul ödülünü almaya hak kazandı. Bunu da İstanbul genelinde yapılan okul kapanış töreninde İstanbul Milli Eğitim Müdürü Dr.Muharrem Yıldız'ın elinden Çengelköy Lisesinde düzenlenen bir törenle Üsküdar Protokolunun, öğrencilerinin ve velilerinin önünde aldı.

Çengelköy Lisesi Müdüründen öğretmenine öğrencisinden hizmetlisine kadar yaşadığı onur ve mutluluğa Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara da bir yönden katkı yaptı ''Çengelköy Bir Markadır''. Bu tespite aynen katılıyorum Çengelköy Lisesiyle, İlköğretim okullarıyla, Çengelköy Spor Kulübüyle, Çengelköy gazetesiyle, tarihi dokusu, güzelim sahiliyle ve en önemlisi de zengin insan profiliyle gerçekten Çengelköy bir markadır.

Başta Çengelköy Lisesi müdürü Mustafa Kortikoğlu'nu öğretmen arkadaşlarını öğrencilerini Kalite ödülünü aldıkları için kutluyoruz.

Gelelim diğer konumuza. Başladığı günden beri SBS sınavlarının üç yıla yayılmasına karşıyım bunu çeşitli yazılarımda belirttim. Çocuklarımızın gideceği liselerde eğitim farkı olduğu sürece bir sınav olması gereklilik ne yazık ki. Üç yıla yayılan sınavlar çocukların hafta sonu tatil haklarını gasp etti. Çünkü hepsi dershanelere taşınmak zorunda kaldı. Spor ve kültürel aktivitelerinin önüne set çekti. Şimdi hükümet sınavı tekrar bir kereye indirerek doğru bir karar aldı. Ama Anadolu Liseleri ile düz lise farkı sürdüğü sürece bu sınavlar olmak zorunda. Önümüzde ki dört yıl içinde tüm liselerin eşitleneceğini ve Öğretmen lisesi, fen lisesi, düz lise ayrımının olmayacağını da öğrenmiş olduk. Bunun iyi bir başlangıç olduğuna inanıyorum ama bazı okullarda 60 kişilik bazılarında 30 kişilik sınıflar olacaksa hepsi Anadolu lisesi olsa da adaletsizlik sürecek demektir. Son yıllarda Anadolu liselerine yapılan yatırım düz liselere yapılmadı eşitsizlik büyüdü. Hele meslek liseleri daha da bakımsız. Üsküdar merkezde bulunan liselerde kontenjan eksik kalırken Çengelköy Lisesine çok yoğun bir talep var. Çengelköy çevresine hizmet verecek bir hatta iki liseye daha acil ihtiyaç var. Mesa inşaatın terk alanda plana bir lise işaretlemiş durumda bunun acilen yapılması gerekli ayrıca birde Yavuztürk mahallesine. Ata-2 de tapulu bölgesinde bir ilköğretim okulu 1/5000 lik plana işlenmişti bunların 1/1000 lik lere de işlenerek acilen imalatlarının yapılmasını tüm Çengelköylüler olarak istiyoruz.

Kısaca bölgemize okul istiyoruz...


Yalçın SOYSEVİNÇ

Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir