Ali SÜZEN

İnternet ve Açılım

[email protected]
İnternet ve Açılım
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et
Seçimlere sayılı günler kala adaylar seçim çalışmalarına son sürat devam ederken, gözden kaçırdıkları UFAK ama çok önemli bir ayrıntı var....İNTERNET
 
Üsküdar'a talip olan belediye başkan adaylarından şu ana kadar çok uğraşmama rağmen sadece 3 ismin sitesine ulaşabildim. Ama gelin görün ki Adayların internet sitelerinin hali seçime 5 hafta kala içler acısı...
 
Seçilmesi muhtemel adayların sitelerine şöyle sırayla bir göz atalım.
 
 
AK Parti Üsküdar Belediye Başkan Adayı Mustafa Kara'nın internet sitesi... Hali hazırdaki siteler arasında en iyisi olmasına rağmen, hala çok eksiği var.
 
Güncel olmasına rağmen, seçmeni doyurucu değil. Proje ve yapacaklarına dair hiç bir şey yok desek yeridir(Belkide Üsküdara dair projesi yok,  projesi olabilir de! ama haberimiz yok) Haber sitesi şeklinde yapılmış ve en kötü tarafı ise yazdığınız e-maillere nezaketende olsa cevap alamıyorsunuz.
 
Sitenin notu 10 üzerinden 5...
 
 
Saadet Partisi Üsküdar belediye başkan Adayı Yılmaz Bayat'ın internet sitesi... Görünüm olarak kötü tasarlanmış olsa bile eksiklikleri olmasına rağmen içerik olarak doyurucu bir site... fakat güncel değil. Ve yine nazeketende olsa e-maillere cevap bile verilmiyor.
 
Sitede Yılmaz Bayat tarafından kaleme alınan ''Seçmen aslında herşeyin farkında!'' adlı yazıda internetin önemine vurgu yapılıyor (ama malesef kendi sitesi bu konuda geri kalmış durumda...) 
 
Sitenin notu 10 üzerinden 4.
 
 
CHP Üsküdar Belediye Başkan Adayı Sema Barlın'ın internet sitesi... Ne yazik ki en kötü durumda olan site. Günlerdir ''yapım aşamasında''  Bizede ''İnşallah seçime yetişir'' demek düşüyor (tabi yetişirse, yetişebilirde! tren kaçtıktan sonra yani...)
 
Ayrıca sitede ilk verilen e-mail adresine attığım e-maillerin tamamı bana geri döndü. Bu akşam itibariyle mail adresinin değiştirildiği gördüm ve zannedersem mail adresi yeni açılmış! Bir e-mail denemesi daha yapacağım. 
 
Sitenin notu 10 üzerinden 1. (valla ne yalan söyleyeyim verecek not bulamadım ama onca nezaketten bahsettikten sonra ayıp olmasın diye 1 yazdım.)
 
Birde Sema hanıma sitesi ''yapım aşamasında'' olduğu için teşekür ederim, sayesinde reyting rekorları kırıyoruz. Google'de Sema Barlın yada Chp üsküdar adayı  veya benzeri kelimeler yazıldığında ilk sıralarda bizim sitemiz çıkıyor.
  
*****
 
Son günlerde bu kelimeyi sıkça duymaya başladık. Açılım...
 
Anlam olarak ''herhangi kısaltılmış bir şeyin açık ve uzun söyleniş biçimi'' şeklinde algılanabilir. Ancak son günlerde siyasiler sayesinde çok meşhur olan bu kelimenin siyaset bilimindeki anlamı; Yenilik...
 
Bir konuda değişik fikirler üretmek ve eski söylevlerden arınmak...
 
AK Partinin Alevi Açılımı ile başlayan süreç, yine AK Partinin Kürt sorununa yönelik televizyon açılımı ile devam etti. AK Parti az oy alabilidiği bu kesimler üzerinden yaptığı açılımla yerel seçimler öncesi oylarını arttırmak istiyordu.
 
Yine seçimlerin yaklaşmasını fırsat bilen CHP kendini aşarak oy alamadığı islami kesime yönelik manevrasına yerel siyasetçiler üzerinden start verdi. Önce Çarşaf ve türban açılımı, ardından da Kuran kursu açılımı... CHP de açılımlar bunlarlada sınırlı kalmadı. Hac açılımı, Türbe açılımı ve tarikatler açılımı ardı sıra geldi.
 
İnsanlarınn en demokratik hak ve özgürlüklerini, aynı zamanda manevi değerlerini seçim zamanında  ''açılım'' diye karşımıza çıkaran insanlar neredeyse bir asırdır bizleri uyutmuşlar demekki...
 
Açılan paketlerin ne kadar açılıp açılmadığını seçimden sonra hep birlikte göreceğiz. Kim bilir? Belkide açılım paketleri sandıkta patlayacak...
 
Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir