Ali SÜZEN

Bu Son Olsun...!

[email protected]
Gündem o kadar çabuk akıyor ki, yetişmek mümkün değil. Biraz bayatsımış olsada konumuz ''Bedelli Askerlik''
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Gündem o kadar çabuk akıyor ki, yetişmek mümkün değil. Biraz bayatsımış olsada konumuz ''Bedelli Askerlik''

‎-Eskiden askerlik yapmayana kız vermezlerdi, şimdi askerlik yapana kız vermeyecekler, "bu çulsuz bu diye.."

-Sen şehit oğlusun incitme yazıktır Ata'nı, ver 30.000 TL fukara kurtarsın vatanı...

-Bedelli askerlik çıkartmaya gerek yoktur..! Türkiye'de askerlik zaten bedellidir. Canını verirsin, Bacağını verirsin, Gözünü, Kolunu, Elini, Parmağını, Ruh sağlığını, sevdiğini verirsin. Yani zaten bedeli çoktur ve ağırdır..! Bedeli Vatandır..! Bedeli Bayraktır..! Bedeli Can'dır..! Bedeli ödenmiştir..! Başkada bir bedeli yoktur ve olamaz da..!

-Bedelli askerlik ödemeleri kredi kartı ile yapılabilecekmiş. Ekstrede ne yazacak ? ''VATAN BORCU'' mu?

Bu satırları sosyal paylaşım sitelerinden derledim. Veryansın edenlerin cümleleri kulağa ne kadar hoş geliyor ''tıpkı uzaktan gelen davulun sesi gibi...''

''Parayı veren düdüğü çalar'' misali, her 30 Bin TL veren bedeli ödeyecek sanki..! Ya 30 yaş sınırı ne olacak?

Milletçe duygusalız, mantığımızla hareket etmeyi beceremiyoruz. Duygular çıkmasın, mantık çıksın diyor. Bu açığımızı siyasiler çok iyi kullanıyor doğrusu. Birde kendi irademizle hareket edemediğimizden ''Sazan'' gibi takılıyoruz siyasilerin peşine...

Gerçi Millet olarak ''Balık Hafızalı'' olduğumuz söylenir hep... Gerçekten öylemi? Sizinle kısa bir zaman turu yapalım, kendiniz karar verin..!

Seçimden önce vatandaşa BEDELLİ vaadinde bulunan CHP'de İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın, bedelli askerlik uygulaması için 9 Eylül 2011'de TBMM Başkanlığı'na teklifini sundu...! CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Başkanvekili Akif Hamza Çebi aynı günlerde teklife destek açıklamaları yaptı.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise "Gündemimizde BEDELLİ YOK Dedi..!" Aynı Başbakan 22 Kasım'da Bedelli ile ilgili açıklamayı yaptı..! Aynı gün Kılıçdaroğlu, "Fakirin çocuğu askerlik yapsın, zenginin çocuğu yapmasın. Referandum yapalım..!" dedi.

Birde 'muhalefet olsun diye' bol kepçeden sallayanlar var..! Sanki ilk defa bedelli çıkıyormuş gibi..! Efendiler; 1927'den bugüne kadar tam 10 kez çıkmış...! O zaman neredeydiniz..! Şaka gibi değil mi?

Bedelliyi kim çıkartırsa çıkartsın, yöntemi ve içeriği her ne olursa olsun siyasilerin kıvırmasından anladığınız üzeri mantık; çözüm, duygu; kutuplaşma getiriyor topluma...

Şırnak Gabar dağlarında askerlik görevini yapmış birisi olarak duygularım bedelliye kesinlikle karşı çıkıyor fakat mantığım diyor ki; Bir milyon civarında 30 yaş ve üzeri vatan borcunu ödememiş vatandaşımız var. Bu insanlardan artık 'asker' olmaz. Sadece patates soydurursun, bulaşık yıkatır, tuvalet temizletirsin peygamber ocağında. Ancak bu yazdıklarım vatan borcu ödemesinler anlamına da gelmez.

Kurtuluş şavaşında olduğu gibi kimi verilen görevi yaparak, kimi canıyla, kimi de malıyla bedelini ödemeli. Bunun adı 'vatan borcu'olmalı. Bir daha veryansın etmek istemiyorsak siyasi irade şart. Bunun için meclistekiler bir daha değiştirilmemek üzere kanun çıkartmalı; ''Bu son bedellidir, vatan borcu ertelenmez, parayla ödenmez''


Ali Süzen


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir