Ali SÜZEN

CHP ve Carsaf

[email protected]
CHP ve Carsaf
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et
Bugünlerimede görecektik yarabbim... Yanyana gelmesi mümkün olmayan iki kelime günlerdir Türkiye gündemini meşgul ediyor. Çarşaf ve Chp... Nasıl meşgul etmesinki??? Bırakın CHP nin bu kelimeyle yanyana gelmesini, Çarşaf kelimesinin CHP ile aynı cümlede kullanılmasi bile, laik kesimi çılgına çevirmiyormuydu?
 
İlginç olan ise Çarşaf açılımının seçim arefesine denk gelmesi... Bence bu bile CHP nin Çarşaf açılımında samimi olmadığının bir göstergesidir. Sen eşi kapalı diye bir insanın Cumhurbaşkanı seçilmesine karşı çıkacaksın, anayasa mahkemesine başvuracaksın, aynı zamanda bir önceki genel seçim afişlerinde başörtülü insanlarından resmini kullanacaksın, birde bunlar yetmezmiş gibi bir sonraki seçimde Çarşaflılara parti rozeti takıp, methiyeler düzeceksin. Ohhh Ohhh suyundanda koy...
 
Nüfusun %70 e yakın kısmının sağ ve muhafazakar partilere oy verdiği Ülkemizde, 1950 lerden sonra doğru dürüst iktidar yüzü göremeyen sol partiler vede CHP, yaklaşan yerel seçimler öncesi bu büyük oy potansiyelini keşfedip!!! iktidara gelmenin yolunun Cumhuriyet mitingleri olmadığını görmüs ve bu seçimlerde muhafazakar kesimi yanına almayı denemektedir.
 
CHP nin düzenlediği İl ve ilçelerdeki parti organiyaszonlarına sokulmayan ve bununlada kalmayıp hakarete uğrayan çarşaflı ve kapalı bayanlar, aynı CHP zihniyeti tarafından Anıtkabire bile girememektedir. Büyük millet meclisine, il genel meclislerine, Üniversitelere ve daha birçok yere kapalı oldukları için giremeyen bayanları önlerindeki en büyük engelde yine CHP dir.
 
Sayın Baykal ani bir ''U'' dönüşü ile çarşaflılara ve kapalı bayanlara sahip çıksada, bu konuda partililer genel başkanları gibi aynı oyunculuk başarısını gösteremediler. Seçim ve oy uğruna olsa bile tahammül edemediler. Hatta sayın Baykal onları ikna edebilmek için Chp nin iktidarda olduğu tek partili yıllara dokundurma yaptı isede pek fayda etmedi.
 
Chp nin bu çarşaf açılımındaki samimi olmayan duruşunu genel başkan yardımcısı Mehmet Sevigen bir televizyon programında şöyle eveledi ve geveledi; Efendim biz Başı örtülü insanları partiye kabul etmekle cumhuriyete geğerlerine sahip çıkıyoruz, onları partiye kabul etmekle daha önce savunduğumuz kamusal alan tezimizden vazgeçmiyoruz. Onlara sadece bize katılma ve bizimle beraber olma hakkı veriyoruz. Onları görünüşleri ile değil, kafalarının içiyle kabul ediyoruz. Meclisi ve parti yönetim kurullarını kamusal alan olarak kabul ediyoruz. Oralara giremezler.
 
Spiker soruyor; yani parti yönetimine giremezler, milletvekili veya belediye başkanı olmazlar mı demek istiyorsunuz? Mehmet Sevigen Cevap veriyor; hayır efendim ne alakası var oralar kamusal alan... Kamusal alanlara giremezler diyoruz.
 
Pes vallahi... Bu insanlara seçme hakkı vereceksin, seçilme hakkı vermeyeceksin, sonrada samimiyim diyeceksin. Kusura bakmayında aklı selim insanlar bırakın size oy vermeyi, namüsait bir yerleriyle gülerler. Yesinler sizin kamusal alanınızı... Size göre neresi kamusal alan değilki zaten? Yakında sokaklarda kamusal alan ilan edilmezse şükredelim halimize...
 
Ben bir vatandaş olarak isterdimki bu konular ülkemizde tartışma mevzusu bile olmasın, bunlar bizim ortak değerlerimiz, bir kilimin farklı desenleri gibi... Nasıl Chp bugün seçim uğruna bu değerlere sahip çıkıyorsa, keşke yıllar öncede sahip çıkabilmiş olsaydı! Ama gerçekten sahip çıkıyor olsaydı... Yapmacık, göstermelik, seçim uğruna değil... Kabullenerek, bunun bir Türkiye gerçeği olduğunun farkında olarak, kapalı insanların Cumhuriyet karşıtı olduğunu zannederek değil, aksine bu vatan uğruna canlarını seve seve verecek kadar Türkiye sevdalısı olduklarını bilerek davranabilseydi. Ama hala hiçbirşey için geç kalınmış sayılmaz sayın Baykal ve CHP liler, seçimden sonra aynı tavrı takınarak, hak ve özgürlüklerden yana olarak samimiyetinizi ispatlayabilirsiniz.
 
 
 
Puan Ver 4Puan Ver 4Puan Ver 4Puan Ver 4Puan Ver 4
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.02 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir