Ali SÜZEN

''Biz Demiştik'' Demiyeceğim

[email protected]
''Biz Demiştik'' Demiyeceğim
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Son yazımdaki aday tahminlerim sizlerden yoğun ilgi gördü. AK Parti adayını yanlış tahmine bir çok eleştiri geldi, tabi benim gibi İsmet Yıldırm ismini bekleyenlerden ise destek.

 

Tabi ben tahminlerimi sıralarken rastgele değildi bu isimler… Hepsinin bir sebebi vardı. Mustafa Kara ismini kuvvetli adaylar sıralamasında bende yazmıştım ama gerçekten benim içinde süpriz oldu. Bana göre İsmet Yıldırım daha tanınmış ve daha kuvvetli bir adaydı.

 
Nedenlerinide şöyle sıralamak istiyorum. Birinci ve en büyük neden; Eğer Mehmet Çakır başarısız ise ve bu sebepten tekrar aday yapılmadıysa, Mustafa Kara 'da yönetimdeydi. Sonuçta başarı ve başarısızlık ekip işidir. Dolaylı yoldan Mustafa Kara 'nında payı var.
 
İkinci neden; Üsküdar 'daki Karadenizli seçmen sayısı. Rakamlar ve geçmiş seçimler incelendiğinde bu faktör kendisini hemen belli ediyor. Herkes gibi benim beklentimde bu yöndeydi.
 
Ancak ''Niçin Üsküdar Belediye Başkan Adayı Mustafa Kara oldu?'' diye soracak olursanız bence nedeni teşkilatı ayakta tutma gayesidir. Eğer temayül yoklamasında Üsküdar 'da en çok oyu alan Mustafa Kara değilde, başka birisi aday gösterilmiş olsa idi, belkide AKP Üsküdar teşkilatı O ismin arkasında şimdi olduğu kadar kuvvetli durmayacaktı. 
 
Ben bu satırları yazarken CHP de Üsküdar belediye başkan adayı olarak Sema Barlın ismini açıkladı. Biz Sema hanımın ismini 12 Aralık tarihli haberde ''CHP Üsküdar Belediye Başkan Adayı: Sema Barlın''  diye yani ''KESİN'' olarak yazmıştık ve çok eleştirilmiştik. Bize eleştirenler ne kadar şağlam kaynaklarımız olduğunuda görmüşlerdir herhalde… Ayrıca bende köşemde Sema hanımın kesin olduğunu belirtmiştim. Ama okuyucularımıza bu konuda bir açıklama borçlu olduğumuzu düşünüyorum.
 
Kesin yazmamızın birinci nedeni; Sema hanımın Ataköy'de oturması ve aday adaylığı başvurusundan yaklaşık 3 ay önce ikametgah adresini Göztepe Soyak sitesine aldırması...
 
İkinci nedeni; CHP 'nin ve İstanbul İl başkanı Gürsel Tekin'in ısrarla İstanbul 'da bayan aday gösterme isteği... Bayan adaylara teklif iki ilçe için yapıldı. İkiside olumlu yanıt verdi. Ancak birisinde sorun çıktı ve olmadı.
 
Üçünçü nedeni; Bayan aday gösterilecek 2 seçenek vardı, Beşiktaş yada Üsküdar... Yani kazanılacak yer ve Kazanılabilinecek yer. Kazanılacak yer yani Beşiktaş 'da bayan aday isteği olmadı. Mevcut başkanla devam kararı çıktı. CHP Beşiktaş için teklif yapılan Sibel Çarmık 'lıydı. CHP olmayınca Sibel Çarmık 'lı da AKP Beşiktaş Belediye Başkan adayı oldu.
 
Ve geriye sadece bir seçenek kalmıştı; Üsküdar... Kazanılabilinecek İlçe... Yani; Sema Barlın Üsküdar 'da kazanamaz ise CHP çok üzülmeyecek. Zaten bizim değildi yada biz favori değildik denecek ve bir sonraki seçime kadar teşkilat kendi içinde bunun muhasebesini yapıp, toparlanmaya çalışacak. Ya tersi olursa... Değmeyin CHP 'nin keyfine. 
 
Kısacası biraz yanılmış olsak da, duyumlarımızın ve tahminlerimizin ne kadar kuvvetli olduğunun sizlerde fakındasınızdır umarım. Seçimlerden öncede ''Kim kazanacak'' diye tahmin yürüteceğim tabiki... Bizi izlemeye devam edin. 
 
Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir