Ali SÜZEN

CHP'nin umudu BAYAT!!!

[email protected]
Üsküdar'da seçimi kazanmak isteyen CHP'de henüz bir isim açıklanmış değil.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Yerel seçimlere iki aydan az bir zaman kalmasına rağmen, yaşanan operasyonlar ve artçı sarsıntılarından dolayı bir türlü ülke olarak seçim havasına giremedik. Gündemi yakından takip etmeyenler seçim olacağını biliyor fakat yerel yada genel seçim olduğunu ayırt etmekte dahi zorlanıyor.

Neyseki Üsküdar'da ilk olarak MHP başkan adayını açıkladı da, seçmen yerel seçim olduğunun farkına vardı. İlçe başkanı Habib Suiçmez ile belediyeye talip olan MHP'nin şansının olmadığını açıkça belirtmek istiyorum. Yurtdışı dahil yıllarca partinin değişik kademelerinde görev yapan tam bir dava adamı Habib başkanın, Üsküdar'da MHP'nin oy oranını arttırması yada belediye meclis üyesi çıkartması, başarı hanesine büyük harflerle yazılacaktır.

Zira MHP'nin bugüne kadar Üsküdar'dan belediye meclis üyesi çıkartamadığının altını çizelim ve seçimin AK Parti ve CHP arasında geçeceğini şimdiden söyleyeyim.

Başbakanın ilçesi ve AK Parti'nin önemli kalesi Üsküdar'da beklenen oldu ve ailevi sorunlarından dolayı tekrar aday olmayan mevcut başkan Mustafa Kara'nın yerine yılların deneyimli başkan yardımcısı Hilmi Türkmen AK Parti Üsküdar belediye başkan adayı gösterildi.

Daha önceki yazımda belirttiğim üzere açıkcası pek de süpriz olmadı. AK Parti kurmaylarının en doğru kararı verdiğini düşünüyorum. Hilmi Türkmen isminde karar kılınmasında Başkan Mustafa Kara'nın büyük etkisinin olduğu kesin.

Ayrıca dışarıdan gelecek bir aday Üsküdar'da AK Parti için sonun başlangıcı olabilirdi ki Başbakan bu hataya düşmedi.

CHP ise yine bildiğimiz gibi, açıkca söylemek gerekirse hala yerinde sayıyor. Anlaşılan 2009 seçimlerinden ders alınmamış. Mustafa Çetinkaya başkanın özverili ve güzel çalışmaları Ankara'da karşılık bulmamış olmalı ki teşkilatın desteklediği İrfan Karacan'a hala yeşil ışık yakılmış değil. Aksine İstanbul Milletvekili İhsan Özkes adının Üsküdar adaylığı için medyada yer alması CHP Üsküdar teşkilatında tam bir şok etkisi yaşattı diyebiliriz.

CHP genel merkezinin eğilim yoklamasıyla ortaya çıkan teşkilat iradesini hiçe saydığı apaçık ortada.

Üsküdar'da 2009 yerel seçimlerinde alınan yüzde 28 'lik oy oranı ve AK Parti ile farkın 10 puan'a düşmesi bu seçimler için CHP'nin umutlarını arttırdığını gösteriyor. Aday adayı sayısının 7 olması ve dışarıdan bir isminin medyada aday olarak ortaya çıkması bu umudun bir göstergesi. Muhafazakar seçmenin yoğun olduğu Üsküdar'ı eski müftü ile kazanacağını düşünüyor olmalı CHP yönetimi...

Ancak yanıldıkları bir nokta var. 2009'da SP adayı Yılmaz Bayat faktörü vardı ve sağ oylar bölünmüştü. Aynı Yılmaz Bayat ise 1999 seçimlerinde dönemin en kuvvetli partisi DSP'den aday olan ve seçimi kazanmasına kesin gözüyle bakılan eski müftüye fark yapmıştı.

Kısaca özetlemek gerekirse; Yılmaz Bayat, İhsan Özkes'e karşı kazandı. AK Parti ise Yılmaz Bayat'a karşı iki kez kazandı. Bu denkleme göre olağanüstü bir durum olmadığı sürece kimi aday gösterirse göstersin; Üsküdar'da CHP'nin umudu BAYAT !!!


Ali Süzen

Puan Ver 4Puan Ver 4Puan Ver 4Puan Ver 4Puan Ver 4
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir