Ali SÜZEN

Işığı gören aday olsun!

[email protected]
Bu satırları yazmaya başladığımda sitemizin usta yazarı değerli abim Şenol Şen çoktan yazıyı yazmış, editörlerimiz yayınlamıştı bile.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Işığı gören aday olsun!

Bu satırları yazmaya başladığımda sitemizin usta yazarı değerli abim Şenol Şen çoktan yazıyı yazmış, editörlerimiz yayınlamıştı bile... Aynı düşünceleri paylaşıyor olmakla beraber yinede bir kaç kelamda ben etmek istiyorum. Malumunuz olduğu üzere konumuz yaklaşan yerel seçimler ve Üsküdar belediye başkan adayları üzerine olacak. Seçimin favorisi olan Ak parti'deki duruma bir göz atacağım.

Üsküdar'ın gülen yüzü Mustafa Kara'nın bu dönem aday olmayacağı uzunca bir süredir kulislerde konuşuluyordu. Henüz kesin olmasada büyük ihtimalle kendi isteğiyle aday olmayacak. Aday olmak istememesinde ailevi etkenlerin önemli olduğu biliniyor. Sürekli vatandaşla iç içe olan, hizmet için her an her yerde karşınıza çıkan Mustafa Kara, doğal olarak ailesine yeteri kadar vakit ayıramıyor. Başkan aday olmamakta kendisine göre haklı olsada Üsküdar için son sözü Başbakan Erdoğan söyleyecek.

Başkanın aday olmak istememesi Üsküdar AK Parti teşkilatında üzüntüyle karşılansada, koltuğa talip olanlar derinden çalışmalara çoktan başladılar bile, teşkilatta ve Ankara'da nabız yokluyorlar. Bence ışığı gören aday olacak.

Kimler aday olur?

Sorusunun cevabını vermek o kadar kolay değil ancak başkan Kara'nın aday olmayacağı kesinleşdikten sonra, kimi destekleyeceği önemli bir faktör olacak.

Şuana kadar adaylık konusunda bir açıklama yapmamış olsalar dahi, başkanlık için 3 ismin adı geçiyor. Öne çıkan isimlerin başında ise başkan yardımcı Hilmi Türkmen geliyor. Bir diğer başkan yardımcısı Hasan Ekmen'in nabız yokladığı kulislerde konuşulurken, Ak Parti Üsküdar ilçe başkanı Sinan Aktaş'ında aday olabileceği belirtiliyor.

Bu arada resmi olarak adaylık başvurusu yapan tek ismin ise Ak Parti Üsküdar ilçe başkan yardımcısı ve sosyal işler başkanı Behlül Ünver olduğunuda belirtmek isterim.

Kara'nın aday olmayacağı haberleri en çok gözünü Üsküdar'a diken CHP'yi umutlandırdığını belirtmekte fayda var. AK parti'nin yeni bir adayla seçime girmesi CHP'nin söylemlerini güçlendirir. Şuana kadar 6 isim aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Aynı şekilde Saadet Partisi'ninde Üsküdar'da yeniden eski belediye başkanı Yılmaz Bayat'ı aday göstereceği konuşuluyor. Bu konuya bir sonraki yazımda ayrıca değineceğim.

Benim tahminim; Mustafa Kara aday olursa, açık farkla yeniden başkan seçilir. Eğer aday olmaz ise, Üsküdar'a dışarıdan bir isim aday gösterilebilir ki; buna teşkilatında razı geleceğini sanmıyorum. Öyle bir hata yapılırsa Ak parti için Üsküdar hayal olabilir.

Not : Bu yazı yayına hazırlandığı sırada belediye başkan yardımcısı Hilmi Türkmen'in resmen aday adaylığı başvurusunda bulunduğunu öğrendim. Demek ki; Hilmi başkan bir ışık gördü !


Ali SÜZEN

Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir