Ziya SÜZEN

İdeoloji değil projeler yarışsın!

[email protected]
Bir önceki sayıda yazdığım yazımda önümüzdeki yerel seçimin atmosferinin çok farklı olduğunu ve genel seçim havasında geçtiğini belirtmiştim.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

İdeoloji değil projeler yarışsın!

Bir önceki sayıda yazdığım yazımda önümüzdeki yerel seçimin atmosferinin çok farklı olduğunu ve genel seçim havasında geçtiğini belirtmiştim. Bu durum Üsküdar, İstanbul veya Kastamonu farketmiyor, memleketin her köşesinde aynı. İnsanlar gündemi bırakıp kendi yaşadıkları yere konsantre olamıyor malesef.

Belediye, diğer anlamıyla hizmet seçimi öncesi projeler değil montaj, dublaj yada tapeler konuşuluyor. İster istemez yerel siyasetçilerde vatandaşların bu konulardaki sorularına maruz kalıyor. Adayların söylemleri parti başkanlarına göre belirleniyor. Proje değil slogan üretiliyor.

Ben ve benim gibi düşünen bir çok seçmen ise adaylardan ideoloji yerine proje üretmelerini bekliyor. Çöp toplamak, yol yapmak veya altyapı kurmak belediyecilikten sayılmıyor artık. Hizmet kalitesi ve standartı 20 yıl öncesine göre çok ama çok yükseldi.

En eski yerleşim yerlerinden biri olan ve Fethi gören şehir Üsküdarımız da yaşam kalitesi, ekonomik, kültürel ve sportif yönden malesef İstanbul'un bir çok ilçesinin gerisinde kaldı. Ayrıca imar sorunu ve 2/B ilçemizin kangren haline gelen sorunlarındır.

Bir Üsküdarlı olarak, Üsküdar'ın marka değerini yükseltecek, gelişimine ve tanıtımına katkı sağlayacak, Üsküdarlıları heyecanlandıracak projeler duymak ve görmek istiyorum. Adayların ideolojik olarak değil, proje bazında birbirleriyle yarışmalarını bekliyorum.


Ziya SÜZEN

Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.02 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir