Ziya SÜZEN

Türkiye Başbakanını Destekliyor.

[email protected]
Türkiye Başbakanını Destekliyor.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın Davos 'ta tarihi bir duruş sergilemesi ve  İsrail katliamına tepkisi bir anda dünya gündemine bomba gibi düştü. Tüm dünyanın söylemek istediği fakat korkudan söyleyemediği cümleleri, tüm dünya medyasını önünde, İsrail Cumhurbaşkanı Peres’in yüzüne söyledi.

 

Bu onurlu duruş Türk halkının yıllardır özlemini duyduğu bir çıkıştı. Fakat içimizdeki İsrailliler oy kaygısıyla olsa gerek bu onurlu duruşa ‘’diplomasi bilimiyorlar’’, ‘’İsrail bize bedel ödetir’’ diye ancak kendilerinden beklenebilecek pısırık bir tepki verdiler.

 

Bu Pısırık tepkiyi veren kendini bile aydınlatamayan sözde aydınlarımız, dünyayı “statik” görmekten kendilerini alıkoyamadıkları için ve Türk dış politikasının geleneksel “statükocu” çizgisine bağlı kalmalarından ötürü telaşlandılar ve yanlış yorumlar yapıyorlar.

 

''İsrail bunu unutmaz'', ''Amerika, içindeki Yahudi (ya da daha doğru bir deyimle İsrail) lobisinin etkisiyle bunun faturasını çıkartır'', ''Tayyip Erdoğan’ın “siyasi bekası” bile bundan etkilenebilir'', ''Türkiye dünyada sıkıntıya girer'' gibi sıralıyorlar sebeplerini...

 

Ancak Davostan sonra yapılan anket gösterdiki, sağcı-solcu fark etmeksizin Türk halkı pısırık tepki verenler gibi düşünmüyor ve Parti ayrımı gözetmeksizin ulusal bir duruşla Türkiye Başbakanını destekliyor.

 

İşte bu sebepten olsa gerek, ilk gün ki ''pısırık'' tepkiyi verenlerin büyük çoğunluğu üç gün sonra çark edip ''Başbakan doğrusunu yaptı'' demeyi başarabildiler. Doğrusuda buydu zaten.

Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir