Ziya SÜZEN

Yeni Hayat

[email protected]
Yoğun ve yorucu geçen bir seçim döneminin ardından yeniden birlikteyiz.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et
Yoğun ve yorucu geçen bir seçim döneminin ardından yeniden birlikteyiz. Okulların kapandığı, insanların memleketlerine ve denize koşup tatil yaptığı bu dönemde ben ise boş durmadım ve çalıştım. Bu kez daha fazla çalıştım, daha fazla yoruldum ama değdi doğrusu. Sizler tatil yaparken ben ise mutlu bir yuva kurdum. Mutlu günümde yanımda olan, gelemeyip tebrik gönderen, telefonla arayan tüm dostlarıma teşekür ediyorum.

12 Haziran seçimleri yurt genelinde olduğu gibi Üsküdar'da da Ak Parti'nin zaferiyle sonuçlandı. Oylarını 2007 ye oranla yaklaşık 4 puan arttıran Ak Parti'nin bu başarısının altında Mustafa Kara Başkanlığındaki Üsküdar Belediyesi'nin başarılı hizmetleri yatıyor. Birde üzerine Ak Part Üsküdar İlçe Teşkilatı'nın uyumu eklenince başarı kaçnılmaz oldu.

Üsküdar'da diğer bir kazanan ise CHP oldu. Bir önceki seçime oranla yüzde 6 oylarını arttırmaları tesadüf değil. Mustafa Çetinkaya ve ekibi çok çalıştı, mahallelere sokaklara indiler vatandaşla buluşup yeni CHP'yi anlattılar.

MHP ise oy oranına bakıldığında yerinde saymış gibi görünsede Üsküdar'da kazananlardandır. Seçim döneminin öncesinde onca çalkantıya ve seçim atmosferinde yayılan kaset skandallarına rağmen İlçe Başkanı Habib Suiçmez  ve ekibi teşkilatı yeniden toplamayı başardı, ayağa kaldırdı. Yapılan çalışmalarla da kısa dönemde ancak oy oranı korunabildi.

Başarılı bir iktidar belediyesi ve çok çalışan bir ana muhalefet partisinin olduğu yerde, çok zor bir dönem geçiren MHP'nin oy oranını koruması Üsküdat İlçe Teşkilatı'nın başarısıdır.

Hep kazanan olmadı ya. Birazda kaybedelere bakalım. 2011 seçimleri vatandaşın istikrardan ve hizmetten yana olduğunu gösterdi. İktidar ve ana muhalefet arasında geçen seçimde MHP arayı bulmaya çalıştı. Halk küçük partilere ise ''birleşin'' mesaj verdi. Yüzde 3-4 oy oranına sahip partiler yüzde 1 dahi alamadılar.

12 Haziran Genel Seçimlerine hazırlık ve çalışmaları süresince yaklaşık 3 ay boyunca gerek siyasetçiler gerekse biz gazeteciler çok yoğun bir çalışma ile fazlasıyla yorulduk. Yapılan seçim sonrasında çıkan sonuçların tüm Türkiye için hayırlı olmasını diliyorum.


Ziya SÜZEN


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.02 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir