Ziya SÜZEN

Demokrat Üsküdar

[email protected]
12 Haziran genel seçimlerine az bir zaman kala siyasi partiler ve adaylar artık son kozlarını oynuyor.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et
Üsküdar Postası Gazetesi Haziran sayısında yayınlanan köşe yazım.


12 Haziran genel seçimlerine az bir zaman kala siyasi partiler ve adaylar artık son kozlarını oynuyor. Heyecan tavan yapmış durumda. Anketlere bakılırsa seçimin galibi belli. Aynı şekilde ikincisi, üçüncüsüde... Ama heyecanın sebebi ne anketler nede kimin kazanacağı? Kazananın neredeyse belli olduğu bu atmosferde asıl heyecanın sebebi bir son dakika gelişmesi yaşanır mı? Son dakika gelişmesinin açılımını yapmak zor. Ancak içeriğinde olağanüstü bir durum olduğu ortada. Tabiki bu ''Olsun'' istediğimiz bir beklenti değil ancak son bir kaç yılda seçim öncesi yaşanan terör olayları ve Silivri merkezli iktidar karşıtı cephenin son kozlarını oynayacak bu seçimde oynayacak olması, insanları bu düşünceye sevkediyor. Umuyoruz ki kalan bir kaç gün içerinde olumsuz bir olay yaşanmaz, sonuç sandıkta tecelli eder.

Siyasi partiler yaklaşık üç aydır meydanlarda. Üsküdar'da ise siyasetin kalbi İskele meydanında atıyor. Neredeyse tüm partiler seçim cadırı ve mobil araçları var. Hatta Silivri'de tutuklu bulunan bir bağımsız aday bile seçim irtibat çadırı kurmuş. Yani bir kaç metre arayla birbirine zıt düşünceler birarada. Meydanın etrafı ve üzeri paylaşılmış, bayraklarla süslenmiş. Herkes kendi işine bakıyor, partisinin propogandasını yapıyor. Şükürler olsun ki, liderlerin meydanlarda yarattığı gerginlik yok, Üsküdar İskelesinde siyaset demokratik zemin üzerinde yapılıyor.


Ziya SÜZEN


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.02 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir