Ziya SÜZEN

Üsküdar'da Ramazan oldu.

[email protected]
Türkiyede Ramazan ayı denildiğinde akla Üsküdar geliyor.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et
Yaptığı çalışmalarla sosyal belediyecilikte zirve yapan Üsküdar Belediyesi, Ramazan etkinlikleriylede Türkiye'de marka olma yolunda ilerliyor.

Artık ''Ramazan'' denildiğinde ilk akla gelen yerlerden biri oldu Üsküdar... İstanbul'un Anadolu yakasında benzeri yok, hatta Türkiye genelinde rakipsiz bir ilçe, İlk Ramazan çadırının kurulduğu yer.

Öyle dolu dolu bir Ramazan yaşanıyor ki Üsküdar'da, neredeyse katılmayan Üsküdarlı yok. Bırakın Üsküdarlıları, yolu Üsküdar'a düşen herkes yararlanıyor bu etkinliklerden. Her mahallede her sokakta Ramazan yaşanıyor ve yaşatılıyor. Yapılan hizmetler fakirinden zenginine, yaşlısından gencine ve hatta engelli vatandaşlarımızda dahil olmak üzere her kesime hitap ediyor.

Bir Üsküdar klasiği olan Ramazan Çadırı iskelede devam ediyor. ''Ben gittim, çadır falan görmedim'' demeyin sakın! Marmaray inşaatından dolayı yemekler duba üzerinde, lokanta kalitesinde boğaz manzaralı yeniliyor. Burada engelli vatandaşlar unutulmamış, özel yer ayrılıyor.

Üsküdar iskelesi hariç, 8 farklı bölgede Üsküdar Belediyesi tarafından dağıtım merkezleri kurulmuş. Ayrıca Ramazan süresince 20 mahallede sokak iftarları düzenleniyor. Yani Üsküdar'da yaşayıpta, belediye aşevinden iftar yapmayan Üsküdarlı kalmayacak.

Etkinlik dedim, ramazan kafası yemek-içmekle doldurdum satırları. Asıl etkinlikler iftardan sonra Bağlarbaşı Kültür Merkezinde devam ediyor.

''Ramazanda Çocuk'' temasının ağırlıklı olarak işleneceği etkinliklerde, Geleneksel Türk Tiyatrosu Karagöz, orta oyunu, meddah, çocuk etkinlikleri, jonglör, illüzyonist, müzikal kuklalar, pandomim ve cambaz, tasavvuf, halk müziği ve Türk sanat müziği konserleri, çeşitli sohbetler, tiyatro ve sinema gösterimleri, folklorik gösteriler, sıra gecesi ve yöresel halk oyunları, Üsküdar Kitap Sokağı etkinliği, bilgi yarışması, İstanbul Oyuncak Müzesi Sergisi, ikindi sohbetleri ve Üsküdar tarihinin canlandırıldığı birbirinden güzel etkinlikler yapılıyor.

Etkinliklerde ayrıca aralarında Beşir Ayvazoğlu, Doç. Dr. Nihat Hatipoğlu, Dursun Ali Erzincanlı, Ömer Döngeloğlu, Yavuz Bahadıroğlu ve Nevzat Tarhan gibi isimlerin bulunduğu Ramazan sohbetleri var.

Kısacası dostlar, tam anlamıyla Ramazan Üsküdar'da yaşanıyor, Üsküdar Belediyesi tarafından yaşatılıyor.


Ziya SÜZEN


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir