Ziya SÜZEN

"Vicdani Retçi" istemiyoruz

[email protected]
"Vicdani Retçi" istemiyoruz
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et
Sizlere bu yazımda son zamanlarda  kullanımı  ülkemizdede çokca yaygınlaşan, dünyanın en büyük tanışma ve arkadaşlık sitesi olan facebook'dan bir grup tanıtacağım ve bu grubun giriş sayfasında yer alan ve benimde altına imza attığım tanıtım bilgisini sizlere sunuyorum. Umarım beğenir ve üye olarak destek olusunuz.
 
 
"Vicdani Ret"çiler Vatandaşlıktan Çıkartılsın!
 
Vicdani Ret... Yani; "askere gitmeye karşı olma" durumu. Ekmeğini yediği, suyunu içtiği, kızlarını sevdiği, yollarında, meydanlarında gezdiği, iş imkanlarından faydalandığı, kendisine evler, arabalar edindiği, hayatlar kurduğu ülkesi için birkaç ay askerlik eğitimi almayı vicdanen (!) uygun bulmayan ve reddeden modern insan tepkisi!...

Bu vatanın çocukları 20 yaşını doldurduğunda işlerini, güçlerini, sıcacık yuvalarını, analarını, babalarını, kimisi eşlerini bırakıp vatani görevi için askere giderken ve bunlardan önemli bir kısmı da geride bıraktıkları için, kutsal olduğuna inandığı bayrağı, vatanı, toprağı için şehit düşerken sıcacık odasından "Ben savaşa karşıyım, o yüzden de vicdani retçiyim, beni askere alamazsınız" diyen, korkaklığını, karı kılıklılığını mantıklı temellere dayandırdığını sanan vatan haini kişiliksiz hamamböceklerini sevmiyoruz, sevmeyeceğiz!

Ve diyoruz ki... Bu vatanın nimetlerinden faydalanırken koşa koşa hepsinde en ön sıraya geçen, ama iş askerliğe gelince kuraltanımaz tripler ve artistik pozlarla "Vicdani retçilik" oynayan züppeler, mehmetçiğin -40 derecede nöbet tutarak namusunu beklediği, ve gözünü kırpmadan uğrunda can verdiği bir ülkede yaşamayı haketmiyorlar!

Defolsunlar!

Uğrunda hiçbir şey yapmadan kendisine kucak açan bir ülke bulsunlar ve orada yaşasınlar!

Türkiye'de "Vicdani Retçi" istemiyoruz ve "VİCDAN" sözcüğünün anlamını bilen herkesi mücadelemize bekliyoruz!
 
 
 
"Vicdani Ret"çiler Vatandaşlıktan Çıkartılsın! Grubu
 
 UĞUR DEMİRCİ (Grup Kurucusu)
Puan Ver 3Puan Ver 3Puan Ver 3Puan Ver 3Puan Ver 3
Diğer Yazılar Başlık Sol Kısım

Bu Yazarın Önceki Yazıları

En Çok Okunan Haberler

Diğer Yazılar Başlık Sağ Kısım
+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.02 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir