Cide Soğuksu Derneği Olağanüstü Kongre Yaptı

Soğuksu Çevre Köyleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tek maddelik olağanüstü kongre ile dernek merkezinde bir araya geldi.

Cide Soğuksu Derneği Olağanüstü Kongre Yaptı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Merkezi Çengelköy'de bulunan Kastamonu, Cide, Soğuksu Çevre Köyleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 26 Mayıs 2013 Pazar günü olağanüstü kongre ile dernek merkezinde bir araya geldi.

Cide Soğuksu Derneği, 6.'sını gerçekleştirdiği olağanüstü genel kurul toplantısı saygı duruşu ve istiklal marşı'nın okunması ile başladı.

Genel kurulun divan başkanlığını Mehmet Yılmaz yaparken yardımcılığını ve katipliğini ise Eyüp Sofuoğlu ve Nuri Şenol yaptı. Toplantı divan başkanı Mehmet Yılmaz tarafından yapılan bilgilendirme konuşması ile başladı.

Ardından dernek başkanı Hayri Konuk söz alarak, yönetim olarak 5. genel kongrenin ardından göreve geldikleri günden itibaren yapılan çalışmalarla ilgili olarak bilgiler verdi. Konuk, son olarak olağan üstü kongrenin konusu olan derneğe ait olan arazinin dernek tüzel kişiliği altına alınması konusuyla ilgili bilgiler verdi. Önümüzdeki günlerde yapılması planlanan dernek hizmet binasına herkesin destek olmasını istedi. Soğuksu Derneği'nin 1200 üyesi ile bunu başarabileceğini söyledi.

Dernek Başkanı Hayri Konuk'un konuşmasının ardından müzakereler kısmına geçildi.

Müzakereler kısmından Recep Çetinkaya, Muammer Demir, Mehmet Emin Ercan ve Mustafa Şenol söz aldı.

Mehmet Emin Ercan yaptığı konuşmada, ''Bu dernek arazisi bizim için tek kurtuluştur, tek seçenektir. Taşın altına hep beraber el atarsak bunu yapabileceğimize eminim.'' dedi.

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

Soğuksu Çevre Köyleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tek maddelik olağanüstü kongre ile dernek merkezinde bir araya geldi.

100 tane babayiğit çıkıp bu işi yapar
Mustafa Şenol ise, ''Bu işi yapmak için 1000 kisiye gerek yok. Sayın Başbakanımızın dediği gibi 100 tane babayiğit çıkıp bu işi yapar. Bende bu işte öncü olmak adına 10 bin lira vermeyi taahhüt ediyorum.'' dedi.

Konuşmaların ardından derneğin ihtiyaç duyması halinde taşınmaz satın alması için yönetim kuruluna oy birliği ile yetki verilmesi için açık oylama ile tüzük maddesi dernek üyelerinin oylarına sunuldu.

Yapılan oylama ile tek maddelik tüzük değişikliği dernek üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Oylamanın ardından ise dilek ve temenniler bölümünde ise ilk olarak Recep Çetinkaya söz aldı. Çetinkaya, ''Derneğimizde birlik ve beraberliğin olması gerekiyor. Bu birlik ve beraberliği sağlayabildiğimiz sürece başarılı olabiliriz'' dedi.

Halit Şenol ise ''Okuyan parlak fikirli öğrencilerimize destek olarak burs verilmesi bununda zekat ve filtrelerle yapılabileceğini, başlanğıçta hedefin 30-50 öğrenci arasında ve 8 ay süre ile ortalama 150 TL vermeyi düşünüyoruz'' dedi.

Soğuksu Derneği'nde sosyal hizmetler alanındaki hizmetleri ve çalışmaları yürüten Ali Dalğıç da kendi alanlarında yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek çok doğru bir yolda ilerlediklerini söyleyerek birlik ve beraberliğin artmasını temenni etti. Mustafa Şenol abi bizim büyüğümüzdür onun önüne geçmemek adına yapılacak olan yeni hizmet binasına destek olmak adına kendisininde 9900 TL vermeyi taahhüt ettiğini söyledi.

Derneğin genç iş adamlarından Tuncay Şenol ise önümüzde yaklaşan yerel seçimler olduğunu ve birlik beraberlik içinde bu süreçte dernek olarak ortak karar alınmasının derneğin yararına olacağının altını çizdi.

Kongrenin son konuşması başkan Hayri Konuk'dan geldi. Konuk, kongreye gelerek genel kurula ve derneğe desteklerini, ilgilerini esirgemeyen üyelere gelemeyerek mazeret bildirenlere teşekkür etti. Yapılması planlanan yeni dernek binasının yapımı için ilk hesaplamalara göre yaklaşık olarak 400 milyar gibi bir rakam ön görüldüğünü fakat bu rakamın inşaat çalışmalarında her zaman artabileceğini belirterek. Dernek üyelerimizin ve iş adamlarının gayretleri ile en kısa sürede hizmet binasının yerel yöneticilerlede görüşülerek temelinin atmak istediklerini söyledi. Konuk katılanlara teşekkür etti.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Dernekler

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir