Cide Soğuksulular 16.'cı Birlik ve Beraberlik Gecesi'nde buluştu

Merkezi İstanbul Çengelköy'de bulunan Kastamonu Cide Soğuksu Derneği'nin 16.'cı kuruluş yılı Kirazlıtepe Boğaziçi Yaşam Merkezi'nde düzenlenen birlik ve beraberlik gecesi ile kutlandı. Geceye siyaset, iş ve sanat dünyası yoğun ilgi gösterdi.

Cide Soğuksulular 16.'cı Birlik ve Beraberlik Gecesi'nde buluştu
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar'ın en önemli Sivil Toplum Kuruluşlarından birisi olan Cide Soğuksu Derneği düzenlemiş olduğu faaliyetlerle birçok kesimin takdirini kazanırken aynı zamanda kuruluşundan 16.'cı yılını da kutlamanın onurunu yaşadı. Kirazlıtepe Boğaziçi Yaşam Merkezi'nde düzenlenen geceye katılım soğuk havaya rağmen oldukça yoğun oldu. Geceye katılanları Cide Soğuksu Derneği Başkanı Hayri Konuk ve dernek yönetim kurulu üyeleri kapıda karşıladı.

Cide Soğuksu Derneği'nin 16. yıl birlik ve beraberlik gecesine başta Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen olmak üzere, eski bakanlardan İstanbul Milletvekilleri Murat Başesgioğlu ve Durmuş Ali Torlak, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır, CHP Üsküdar İlçe Başkanı Erdoğan Altan, MHP Üsküdar İlçe Başkanı Hakan Aslan, Üsküdar Belediye Meclis 1. Başkan Vekili ve Meclis Üyesi Esat Kalay, Üsküdar Belediye Meclis Üyesi Murat Yavuz, KAS-DER Genel Başkanı Latif Çilingiroğlu, AK Parti Üsküdar eski ilçe başkanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili aday adayı Sinan Aktaş, Kastamonu Milletvekili aday adayı Murat Demir, çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarının başkan ve yönetim kurulu üyeleri, Cide Soğuksu Derneği'nin eski başkanları ve yöneticileri, Beykoz Belediye Başkan Danışmanı İsa Sucuoğlu ile birlikte çok sayıda Cide Soğuksu Derneği üyesi ve Cideliler programa katıldı. Geceye sağlık sorunları nedeni ile katılamayan Kastamonulu İş Adamlarından İstanbul 1. Bölge Milletvekili aday adayı Kemal Akar ise mesaj göndererek selamlarını iletti ve dernek yönetimine başarılar diledi.

Gecenin açılış konuşmasını Cide Soğuksu Derneği Başkanı Hayri Konuk yaptı. Konuk, birlik ve beraberlik vurgusu üzerine yaptığı konuşmasında geçmişten günümüze derneğin faaliyetleri ve yaptığı çalışmalar hakkında bilgi aktarırken ''Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz yemekli toplantımıza hepiniz hoş geldiniz. İmkanı olmayan hemşehrilerimize şuan yanımda gördüğünüz yönetici arkadaşlarımla birlikte yardımcı olmaya ve sorunlarını çözmeye gayret gösteriyoruz.'' diyerek katkıda bulunan herkese teşekkür etti.

Başkan Hayri Konuk'un konuşmasının ardından dernek yönetim kurulu adına Mehmet Yılmaz bir sürpriz yaparak derneğe yapmış olduğu katkılardan ve hizmetlerinden ötürü bir plaket sundu. Konuk, ''Aldığı hediyeden dolayı yönetim kurulunda bulunan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum'' dedi. AK Parti Tuzla ilçe yönetim kurulu üyesi ve dernek yönetim kurulu üyesi Tuncay Şenol'da Başkan Hayri Konuk'a bir plaket takdim ederek ayrıca teşekkür etti.

Gecede konuşmaya yapan Cide Dernekler Federasyonu Başkanı Recep Çetinkaya, ''Derneklerimize sahip çıkıldığı zaman ne kadar güzel hizmetler yapabileceklerini başkanımız Hayri Konuk ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımız gösterdiler'' diyerek başarılar diledi.

KİMSE KUSURA BAKMASIN

Programa katılan AK Parti Üsküdar eski ilçe başkanı ve İstanbul 1. bölge milletvekili aday adayı olan Sinan Aktaş, hemşehrileriyle bir arada olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Aktaş, ''Burada başka derneklerden yönetici arkadaşlarımızda var kimse kusura bakmasın. Üsküdarımızın en aktif, en büyük ve en çalışkan derneğinin Kastamonulu olması ayrı bir güzellik. Ama bu bir gerçek bunu her yerde de söyledim. Gerçekten çok güzel faaliyetleri olan, birbirleriyle bir birlik ve bütünlük içinde olan hani her gittiğimizde de sıkça söylemiştik, ?Arkadaşlar Sivil Toplum örgütlerine çok fazla siyasileri de bulaştırmayalım' demiştik. Hemşehri derneklerimizde bu hassasiyeti göstermemiz gerektiğinin üzerinde durmuştuk. Çünkü derneklerimizdeki bağımızın hemşehrilik bağı olduğunu ifade etmiştik.'' diyerek duygularını ifade etti.

Gecenin protokol konuşmalarında ise CHP Üsküdar İlçe Başkanı Erdoğan Altan, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır, MHP Üsküdar İlçe Başkanı Hakan Aslan, Üsküdar Belediye Meclis Başkan Vekili Esat Kalay, eski bakanlardan İstanbul Bölge Milletvekili Murat Başesgioğlu konuştu.

KASTAMONU DEMEK, CiDE SOĞUKSU DEMEK

Üsküdar Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen de geceye katılanlar arasındaydı. Türkmen, gecede yaptığı konuşmada, ''Bir kültür şehri, bir sanat şehri ve bir medeniyet şehri Üsküdar... Üsküdar demek Kastamonu demek, Kastamonu demek Üsküdar demek, Kastamonu demek Cide Soğuksu demek dolayısıyla hepimiz birlikte Üsküdarız. Bu güzel şehirde birlikte yaşıyoruz. Ve iyi ki Üsküdarlıyız, iyi ki Kastamonuluyuz ve iyi ki bu güzel şehirde bir güzel şehre nefes veriyor ve nefes alıyoruz.'' diyerek Üsküdar'da hemşehriciliğin ve dernekçiliğin önemine vurgu yaptı. Türkmen, ''Bu güzel şehirde, Üsküdarımızda ne yazık ki insanlarımız yanlızlığı yaşıyorlar, yanlızlaşıyorlar. İşte bakın bu hemşehricilik böyle birşey ki bu yanlızlığa derman oluyor. Örneğin bu akşam bu derneğimiz olmasa bu derneğimizin yöneticileri bu işi düşünmese bir araya gelmeniz mümkün değil... Evlerinizde belki komşularınızla birlikte oturup akşam çayı içebilirsiniz ama yılda bir kere iki kere de olsa bir araya gelip muhabbet ortamı oluşturuyorsunuz'' dedi. Üsküdar'daki çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

Cide Soğuksu Derneği'nin 16. Birlik ve Beraberlik gecesine yoğun ilgi

Programın sunumunu Ufuk Acar yaparken gecede yöresel davul zurna ekibinin ardından sahne alan Türk Sanat Müziği sanatçısı Arzu Akça ve Emin Muç (Cideli Emin) katılımcılara keyifli anlar yaşattı. Arzu Akça'nın türkülerine Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Dernek Başkanı Hayri Konuk ve Meclis Başkan Vekili Esat Kalay da eşlik ettiler.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Dernekler

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir