Bülent Şirin, ''Üsküdar'da kimi tercih etmeli?''

Üsküdar 34 Haber Sitemizin usta kalemlerinden Bülent Şirin Üsküdar'da yerel seçimleri değerlendirdiği son köşe yazısı yoğun ilgi gördü...

Bülent Şirin, ''Üsküdar'da kimi tercih etmeli?''
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Uzun yıllardır Taraf Gazetesi'nde yazan İstanbul'da Karadenizlilerin en çok okuduğu güne bakış gazetesinin temsilcisi olan ve Üsküdar'da ise Üsküdar 34 Haber Sitemizin usta kalemlerinden Bülent Şirin Üsküdar'da yerel seçimleri değerlendirdiği son köşe yazısı yoğun ilgi gördü...

İşte köşe yazısından bazı satırlar;

1989 yerel seçimleri, bu ülkede asla unutulmaması gereken seçimlerden biridir. 1983 seçimlerinde tek başına iktidara gelen Anavatan Partisi, 1984 baharında yapılan yerel seçimlerde de aynı şekilde büyük başarı göstermiş ve belediyelerin çoğunu kazanmıştı.

Özelde Üsküdar ve İstanbul, genelde Türkiye, belediyeleri söz konusu partiye teslim ettiğine bin pişman oldu. Yolsuzluğun dedikodusu değil ispatlısı gerçekleşmiş, millet hizmet almayı unutmuş, belediyelerde bir kamyon ya da iş makinasında onlarca eleman çalışır (!) olmuştu.1994'ten sonra belediyeler başka bir siyasi çizgiye devredildi. Onların belediyelerdeki başarıları kendilerini merkezi hükümette de iktidara taşıdı. Belediyelerin çoğu hâlâ o siyasi çizginin elinde bulunuyor.

Geçenlerde Üsküdar'da bir seçim çalışmasına denk geldim. Esnafa gül hediye ediyorlardı. Bir dükkânın önünde bacak bacak üstüne atmış, top sakallı orta yaşlı bir vatandaşa da ikram etti. Adam Hilmi Türkmen'in elini sıkmadı, yüzüne bile bakmadı, ''Akepe'nin verdiği hiçbir şeyi almam'' diyerek gülü de reddetti. Türkmen'in ''o zaman sarı gül verelim'' esprisi bile fayda etmedi.

Yazının tamamını okumak için tıklayın...


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Seçim 2014

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir