''Üsküdar'da yüzde 15 artık çöpe atılmıştır''

AK Parti'nin Üsküdar Belediye Başkan adayı Av. Hilmi Türkmen, Üsküdar 34 Haber Sitesi köşe yazarı Bülent Şirin'e açıklamalarda bulundu.

''Üsküdar'da yüzde 15 artık çöpe atılmıştır''
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

AK Parti'nin Üsküdar Belediye Başkan adayı Av. Hilmi Türkmen, Üsküdar 34 Haber Sitesi köşe yazarı Bülent Şirin'e açıklamalarda bulundu.

AK Parti'nin Üsküdar Belediye Başkan adayı Av. Hilmi Türkmen, Üsküdar 34 Haber Sitesi köşe yazarı Bülent Şirin'e açıklamalarda bulundu.

Yerel seçimlerle ilgili çalışmalar hakkında bilgi veren Hilmi Türkmen, ''Adaylığımız açıklandıktan sonra her gün sabah namazıyla çalışmalara başlıyoruz. Kahvaltılara katılıyoruz, esnafımızı geziyoruz, teşkilatımızla toplantılar yapıyoruz. Allah'ın izniyle Üsküdar'da bir sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyoruz.'' derken Üsküdarlıların sorunlarını da çok yakından bildiklerini bu sorunlarla ilgili olarak da çözümler ürettiklerini ifade etti.

Daha önce söylemiş olduğu ''Kazanacağımızdan endişemiz yok, fakat Türkiye ortalamasının üzerinde bir oy almayı hedefliyoruz'' cümlesi kendisine hatırlatılan Hilmi Türkmen, ''Biz bu konuda iddialıyız. Üsküdar'da dikkat çekecek bir oy alacağız. Çünkü Üsküdar bizi tanıyor, biz Üsküdar'ı tanıyoruz. Güzel işler yaptık. Millete izah edemeyeceğimiz hiçbir yanlışımız yok.'' diyerek cevap verdi.

Son olarak ise Üsküdar'da yaşayan bir çok Üsküdarlının en büyük sorunu olan imarla ilgili olarak kendisine yöneltilen soruya ise;

Hilmi Türkmen, ''Üsküdar'da yüzde 15 artık çöpe atılmıştır''

''Özellikle Boğaz bölgesini ilgilendiren imar sorunudur. Çarpık ve kötü yapılaşma, ruhsatsız inşaatlar vs. Önümüzdeki dönemde bizi en çok yoracak konu da budur. O bölgelerde görüştüğümüz insanlar doğrudan bu konuyu soruyorlar. Resmi adı 'Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülme Yasası' olan 6306 numaralı bir yasa var. Halk arasında deprem yasası diye bilinir. Bu yasa özellikle Boğaziçi geri görünüm ve etkilenme bölgesi Kirazlıtepe, Küplüce, Burhaniye, Mehmet Akif Ersoy gibi 14 mahalleyi ilgilendiren bir plandır. Buralarda dönüşümle ilgili bir çalışmamız var. Bu yasa, imarı Boğaz kanunundan kaynaklanan kısıtlama hükmünü ortadan kaldırmıştır. Konuyla ilgili bakanlıkla da görüşüyoruz. Bir imar artışı söz konusu. Ancak halkın önünde bir hisseli parsel problemi var. Bu yasadan yararlanabilmeleri için hissedarların en az üçte ikisinin bir araya gelmesi gerekiyor. Biz bu yasayla imarı yüzde 15'ten kurtarmış olduk. Yüzde 15 artık çöpe atılmıştır.'' diyen Hilmi Türkmen, ''Bu yüzde 15 şartının kalkmış olmasıyla birlikte halen o mahallelerde yaşayan halkın yerinde kalması biraz daha kolaylaşmıştır diyebilir miyiz?'' sorusuna ise;

''Gayet tabii. İnsanlar arasında 'buralara zenginler gelecek, sizi buradan gönderecekler'' gibi yanlış yönlendirmeler vardı. Böyle bir şey söz konusu değil. Kimse yerinden olmayacak.'' diyerek tüm Üsküdarlıların yüreklerine su serpti.


Röportaj - Bülent Şirin / Haber - Ziya Süzen


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Seçim 2014

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir