Uygun fiyatlı trafik sigortası nasıl bulunur?

Trafik sigortası'nın kapsam alanı ve limitleri her sigorta şirketinde aynı olmakla birlikte trafik sigortası fiyatları sigorta şirketleri arasında farklılık gösteriyor.

Uygun fiyatlı trafik sigortası nasıl bulunur?
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Trafik sigortası'nın kapsam alanı ve limitleri her sigorta şirketinde aynı olmakla birlikte trafik sigortası fiyatları sigorta şirketleri arasında farklılık gösteriyor. Aracın modeli, yaşı, araç sahibinin trafik kazası geçmişi gibi detaylar sigorta primlerinin düşük veya yüksek olmasını etkiliyor.

2015 yılı Haziran ayında başlayan yeni dönemle birlikte oluşan serbest fiyat uygulaması, trafik sigortası fiyatları'nda artışına sebep olmuştu. Özellikle tazminat konusunda yaşanan belirsizliklerin sigorta şirketine ağır mali yükler getirmesi, fiyatların artışındaki en büyük sebep.

Yeni dönemde kaza sonrası araç değer kaybının karşılanması, parça fiyatlarının döviz kurlarına paralel artışı ve tazminat yükleri sebebiyle artan trafik sigortası fiyatları sebebiyle başta ticari araç sahipleri olmak üzere araç sahipleri tepki göstermeye başladı.

Türkiye Sigorta Birliği, trafik sigortası fiyatlarındaki artışı araç grubu ve araçların hasar durumuna bağlıyor. Aracın fazla hasarlı olması, sık kaza yapması, eskime payı trafik sigortası primlerini etkileyebiliyor.

Sigorta şirketleri araçları 7 kademelik bir sistemle değerlendiriyor. Giriş kademesi 4. kademe olup, hasarsız geçirilen her yıl bir ileri basamağa atlanarak 7. kademeye çıkılabiliyor. Aracın hasara uğradığı her yıl bir kademe gerileyip 1. kademeye düşmeniz de söz konusu.

Konuyu incelemeye alan yetkililer bu konuda hazine aracılığı ile yasa tasarısı oluşturdu. Oluşturulan yasa tasarısı bakanlar kurulu tarafından onaylanarak meclise gönderildi.

Hazırlanan yeni tasarıyla kişilerin kendi kusurundan oluşan kazalarda trafik sigortasından sunulan haklardan yararlanamaması ilkesi getiriliyor. Sigortalının sorumluluğu altında olmayan hususlarda sigorta şirketinin tazminat ödeme yükümlülüğünü ortadan kaldıran tasarıyla trafik sigortası kapsamının genel şartlarla belirlenmesi hususunda yetki alınıyor. Bu düzenlemenin yürürlüğe girmesiyle sigorta şirketleri için belirsizlikler ortadan kalkmış olacak ve tazminat yükü daha öngörülebilir hale gelecek. Tasarı yasalaşırsa, trafik sigortası fiyatlarında düşüş olacağı öngörülüyor.

Uygun fiyatlı trafik sigortası bulmak için en doğru adreslerden bir de internette sorgulama yapıp en uygun fiyatlı sigortanın satın alınabildiği Koalay.com websitesi. Koalay'da farklı sigorta şirketlerinin poliçe teklifleri görüp fiyat karşılaştırması yaparak bütçenize en uygun trafik sigortasını satın alabiliyorsunuz.

www.koalay.com sitesine girip beş basit adımda aracınız için en uygun trafik ve kasko sigortası seçeneklerini görüntüleyebilir, Mapfre, HDI sigorta, Güneş Sigorta, Sompo Japan Sigorta, Anadolu Sigorta, Allianz, Zurich Sigorta, Aviva, Groupama, Ergo, Aksigorta, Raysigorta gibi sigorta firmalarının sizin için sunduğu alternatifleri karşılaştırarak en hesaplı trafik sigortasına ulaşabilirsiniz.

Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Ekonomi

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir